A Fradi nyerte a derbit, utcahosszal vezeti már a bajnokságot

Saját közönsége előtt ünnepelhetett a bajnok az OTP Bank Liga 31. fordulójának zárómeccsén.

Az öt délutáni mérkőzést a forduló legnagyobb rangadója, a Ferencvárosi TC és az Újpest FC találkozója követte az OTP Bank Liga 31. fordulójában. A szurkolók egy kisebb csoportja utcai balhéval (és az ezzel járó letartóztatással) melegített, de a stadionban is remek hangulat fogadta a már bajnok zöld-fehéreket és a dobogóért csatázó lilákat.

Bő húsz perc elteltével hangrobbanás jelezte: vezet a Ferencváros. A 23. percben Davide Lanzafame passzolt Varga Rolandhoz, aki a tőle már-már megszokott bombával vette be az újpesti kaput. Még az első félidő vége előtt felelt az Újpest: egy szöglet után Nagy Dániel fejelt a hazaiak hálójába.

Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Fradi a második félidő elején, aminek meg is lett az eredménye: a labda mögött Varga állt, lőtt is, a sorfalról lepattanó labdát aztán még egyszer, és bár Filip Pajovics védett, nem tudta megfogni a labdát, ami így az érkező Lanzafame segítségével a hálóban kötött ki (2-1). A gól után nagy ünneplésbe kezdett a Fradi-tábor, a füst miatt percekig állt a játék.

Varga előtt adódott rögtön két gólszerzési lehetőség, de nem tudta növelni a hazai előnyt, majd a hajrában a becserélt Böde Dániel sem tudott túljárni Pajovics eszén. A Fradi megőrizte egygólos előnyét, köszönhetően Dibusz Dénes hajrábeli védéseinek is, és a végül 11 perc hosszabbítással zárult derbit behúzva ünnepelhette bajnoki címét immár saját közönsége előtt.