Pintér Attila az új cserekirály

A ZTE hosszabbításra kényszerítette a felcsútiakat.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőinek utolsó szerdai mérkőzésén az élvonalbeli Puskás Akadémia FC odahaza fogadta a másodosztályú ZTE FC-t. Az első mérkőzésen az egerszegiek egygólos előnyre tettek szert.

HÍRZUHATAG

Konteó
Példátlan elmélet áll a Neymar-sérülés hátterében?
Jön, jön, jön
Gera Zoltán elárulta, mikor tér vissza
Elment a gólkirály
Gyászszünet valamennyi spanyol meccs előtt

Az első félidőben többet birtokolta a labdát a hazai együttes, folyamatosan vezették támadásaikat, fölényben játszottak, de a visszahúzódott ZTE-védelem remekül zárt, így gól nem esett a szünetig. A fordulás a csereként beállt Diallónak három perc is elég volt ahhoz, hogy góllal tegye le névjegyét. A mali támadó Klinar beadása után fejjel volt eredményes, 1-0.

Diallo, 1-0

A 67. percben Diallo duplázott, de a játékvezető nem adta meg a gólt, Solymosi úgy látta, hogy a csatár szabálytalankodott a kapussal szemben. Mivel a rendes játékidőben újabb találat nem esett, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

A 109. percben Henty sarkazását követően Diallo passzolt Perosevichez, aki tíz méterről vette Kovács kapuját. Így Pintér Attila második cserejátékosa is gólt lőtt a ZTE-nek, ami ráadásul már továbbjutást ért a felcsútiaknak.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Puskás Akadémia FC – Zalaegerszegi TE FC (NB II) 2-0 1-0 (0-0)

Felcsút, Pancho Aréna. Játékvezető: Solymosi.

PAFC: Hegedüs L. – Klinar, Heris, Spandler, Trajkovski – Zsidai (Perosevic, 57.) – Molnár G. (Diallo, 53.), Knezevic, Bacelic-Grgic, Szakály – Henty (Mevoungou, 118.). Vezetőedző: Pintér Attila.

ZTE: Kovács Z. – Polényi, Devecseri, Króner, Fodor Á. – Hudák, Patvaros – Nagy G. (Babati, 62.), Bedi, Vernes (Nagy T., 73.) – Paudits (Kovács Á., 20.). Vezetőedző: Artner Tamás.

Gólszerzők: Diallo (56.), Perosevic (109.)

Továbbjutott a Puskás Akadémia FC 2-1-es összesítéssel.

Korábban játszották:

Dorogi FC – Debreceni VSC 2-3 (0-1). Továbbjutott: DVSC (4-4, idegenben lőtt több góllal)

Vác FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-1). Továbbjutott: DVTK (3-0, kettős győzelemmel)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – WKW ETO FC Győr (NB II) 0-0. Továbbjutott: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (összesítésben 3-2-vel)

Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – UFC Nagykanizsa (megyei I) 1-0 (1-0) Továbbjutott: Békéscsaba (4-1, kettős győzelemmel)

Később[ rendezik:

Március 6. kedd, 17 óra: Paksi FC – Újpest FC (az első mérkőzésen: 0-2)

Március 7. szerda, 13 óra: Sényő-Carnifex FC (megyei I) – MTK Budapest (NB II) (az első mérkőzésen: 0-4)

Március 7. szerda, 18 óra: Budapest Honvéd – BFC Siófok (NB II) (az első mérkőzésen: 2-2)