Szalai fantasztikus mesterhármasa

Szalai Ádám három góljával a Mainz 3-0-ra nyert a Hoffenheim ellen.

A német bajnokság kilencedik fordulójában a hazai pályán játszó Mainz a 21. percben szerzett vezetést: Júnior Díaz beadásából a magasra felugró Szalai Ádám fejelt a hálóba. A második játékrész első percében ismét Szalai villant: egy rosszul sikeredett felszabadítási kísérlet után Elkin Soto tálalt a jó ütemben érkező magyar támadó elé, aki 16 méterről okosan a bal alsó sarokba helyezett. A magyar válogatott játékosa a 64. percben közelről befejelte saját maga és csapata harmadik gólját (3-0).

Érdekesség, hogy Szalai Ádám először szerzett egynél több gólt Bundesliga-mérkőzésen. Ő az első magyar játékos, akinek sikerült mesterhármast elérnie a német élvonalban, és az övé a mostani idény első triplája a német bajnokságban. Jelenleg hét gólnál jár ebben a szezonban, és a horvát Mario Mandzukics (Bayern München) társaságában vezeti a góllövőlistát.

Stieber Zoltán gólpasszt adott, az ő csapata, a Greuther Fürth hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Werder Bremen ellen.