Kétszer három-nulla az MTK-nak

Az MTK a Magyar Kupa-negyeddöntő idegenbeli első meccse után a hazai visszavágón is 3-0-ra verte a Békéscsabát.

A meccs elején egyértelműen a hazaiak játszottak fölényben. Nagy helyzetekig egyik csapat sem jutott el. Az MTK távolról próbálkozott, de az irányzékkal problémák voltak. A csabaiak is próbáltak támadásokat építeni, de a hazai védelem magabiztosan hárította ezeket a kísérleteket. Bő húsz perc után némileg enyhült az MTK fölénye, és kezdett magához térni a Békéscsaba, de az egyértelműen látott a találkozón, hogy az első meccset idegenben 3-0-ra megnyerte a fővárosi csapat, s ezzel eldöntötte a továbbjutást. A 34. percben Gál András adott pontos labdát Könyvesnek, a vendégvédelem rövidzárlatának köszönhetően zavartalanul kiléphetett, eltolta a kapus mellett, és a hálóba lőtt (1-0). A hátralévő tíz percben is az MTK dominált a mezőnyben, de elsősorban a középpályán folyt a játék.

Az 53. percben Könyves Norbert fordult kapura az ötösnél, de Balogh Tamás kapus védett. A hetvenedik percben egy szép akció végén egy ollózást még védett a békéscsabai kapus, viszont érkezett Gál, és bevágta a lepattanó labdát (2-0). A 85. percben emberhátrányba került a Békéscsaba, mert Kerekes István megkapta második sárga lapját. A 89. percben Molnár Marcell 18 méteres remek lövése talált utat az Előre kapujába, ezzel kialakult a 3-0-s végeredmény az MTK javára.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó
MTK – Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE 3-0 (1-0)
Hidegkuti-stadion, 500 néző. Játékvezető: Kiss N.
MTK: Groppioni – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis D., Vadnai – Gál, Ladányi – Könyves (Vass P., 73.), Kanta J. (Balajti, 62.), Frank – Tischler (Molnár M., a szünetben). Edző: Garami József
Békéscsaba: Balogh T. – Kerekes I., Mészáros L. (Majoros, 65.), Makra, Horváth T. (Sárkány, 80.) – Szélpál T., Farkas K. (Leucuta, 65.), Fülöp T., Sztrunga, Ferenczi M. – Juhász Gy. Edző: Pásztor József
Gólszerzők: Könyves (34.), Gál (70.), Molnár M. (89.)
Kiállítva: Kerekes (85.)
Továbbjutott: MTK, kettős győzelemmel (6-0)