Jelentős előnyben az MTK

Magabiztosan nyert 3-0-ra az MTK a Békéscsaba otthonában a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.
Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE – MTK 0-3 (0-2)
Békéscsaba, 2000 néző. Játékvezető: Veizer
Békéscsaba: Máthé – Kerekes, Kállai, Makra, Horváth T. – Balázs J. (Juhász Gy., a szünetben), Mészáros L. (Fülöp T., 73.) – Farkas K. (Szélpál, 58.), Pozsár, Leucuta – Majoros. Vezetőedző: Pásztor József
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres, Vadnai – Vukmir (Macura, 79.), Kanta J. (Vass P., 80.), Gál A. – Könyves, Tischler (Molnár M., 72.), Frank. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerzők: Tischler (15.), Könyves (32.), Kanta J. (78.)

Már a 15. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: Frank Richárd ívelt be baloldalról, Tischler Patrik érkezett, és a kapuba bólintott. Számos lövőhelyzetet alakítottak ki a fővárosiak, a következő nagy lehetőség egy beívelésnél adódott, amikor Kálnoki Kis Dávid szabadon fejelhetett, végül a kapu mellé szállt a labda – tudósít az MTK honlapja.

Az első félidő hajrájában ismét gólt szerzett a másodosztály Nyugati-csoportjának listavezetője. Kanta József a félpályáról kiugratta Könyves Norbertet, aki egyedül törhetett kapura, majd elpasszolta a labdát a kapus mellett (0-2). Az első félidő végén a békéscsabaiak kapusa, Máthé Gábor kiütötte a labdát, majd Frank 25 méterről kapásból rárúgta, és a felsőlécet találta el! Az első félidőben végig magabiztos mezőnyfölényben játszott az MTK.

A második felvonásban is sokkal több helyzetet alakítottak ki a látogatók. A 77. percben Vukmir a félpályánál szerelte ellenfelét, beívelt az üres területre, majd Kanta lazán elgurított a kifutó kapus mellett (0-3). Az állás a végén már nem változott, magabiztos győzelmet aratott az MTK, amely végig gyorsabbnak, erősebbnek, ügyesebbnek tűnt, mint ellenfele. A Békéscsaba talán egyszer sem játszott olyan gyengén az ősszel, mint most. Látszik, hogy a felkészülésnél nem voltak olyanok a lehetőségek, amilyeneket szeretett volna Pásztor József. A viharsarkiak először léptek fűre ezen a tavaszon…

Pásztor József, a Békéscsaba edzője: – Sajnos, nem voltunk olyan állapotban, hogy megszorítsuk az MTK-t. A fővárosiak könyörtelenül kihasználták a hibáinkat.
Garami József, az MTK szakmai igazgatója: – A csapatoknak nagyon nagy ellenfele volt a pálya, mert mély volt a talaj, és ez több kellemetlenséget okozott. Ehhez mi alkalmazkodtunk jobban, nagy mezőnyfölényben játszottunk. A második félidőben figyelmesebben játszottunk, és néhány helyzetet sikerült kialakítanunk. A harmadik, mindent eldöntő gólt is sikerült megszereznünk. Összességében a csapat jó teljesítményt nyújtott, és megérdemelten jutottunk az első mérkőzésen háromgólos előnyhöz. Ez dicsérendő Békéscsabán.