Bikarodeót rendeztek Győrben

A Rába ETO hazai pályán 7-2-re nyert a Gödöllői Bikák ellen a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 16. fordulójában.

Az ETO-ban sérülés miatt nem tudott pályára lépni Csopaki István, így Bárdosi Hunor került a keretbe. A román válogatott Ion Al-Ioani is megérkezett az Európa-bajnokságról, így ő is le tudott ülni a kispadra.

A Gödöllő kezdte a játékot, és már az első percben öt a négy elleni játékra állt át a vendégcsapat. A győriek rögtön reagáltak erre a taktikai húzásra, és nem is talált rést a Gödöllő a hazaiak védekezésén. A negyedik percben Harnisch Ákos találta meg Dróth Zoltánt, aki egy az egyben megverte emberét, majd nagy góllal szerzett vezetést. Ezután tovább próbálkozott az öt a néggyel a Gödöllő, de az ETO állta a sarat – tudósít a győriek honlapja.

A nyolcadik percben egy labdavesztést büntettek a Bikák, Lovrencsics talált lerohanásból Balázs Zoltán kapujába. A gól után kiegyenlített játék folyt a pályán, igazi helyzetek nélkül. A gödöllőiek türelmesen próbálkoztak, de eredménytelenül. Aztán a 16. percben Dróth unta meg a semmittevést, és távoli lövése a bal sarokban kötött ki. Ezzel alakult ki a 2-1-es félidei eredmény.

Úgy indult a második félidő a kisalföldiek számára, mint egy álom. Szép támadás, egyérintős passzok, majd Harnisch beadását nyolc másodperccel a kezdés után Dróth vágta a kapuba. Megnyugodott az ETO, tovább próbálkozott a Gödöllő, de újabb győri gól következett, Harnisch tette fel a koronát teljesítményére (4-1). Egy elváltás után Ughy Márk szépített, tehát először jött be az öt a négy elleni játék a Bikáknak.

A folytatásban Szeghy Szabolcs adott gyönyörű labdát Gabriel Dobrénak, aki átemelte a kifutó kapust, és ezzel eldőlt a mérkőzés. A végén Lódi Tamás percei következtek, kétszer volt eredményes, a második gólját a saját hatosáról ívelte az üres kapuba. A vége 7-2, de a Gödöllő minden dicséretet megérdemel, taktikus játékkal, fegyelmezetten próbálta megzavarni az ETO játékát. A fáradtság aztán legyűrte a vendégeket, így csak időt nyertek az öt a négy elleni játékkal, a Rába ETO második félidei teljesítményével megérdemelten győzött az óriási taktikai csatában.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 16. forduló
Admiral-Haladsás VSE – UTC Junior Sport 8-4 (3-1)
Gólszerzők: Horváth P. (3., 26.), Németh P. (9., 16., 36.), Egle (27.), Bagó (29.), Póta (32.), illetve Pöszmet (17.), Tóth A. (22., 38.), Hegyesi Zs. (33.)
Rába ETO – Gödöllői Bikák 7-2 (2-1)
Gólszerzők: Dróth (4., 16., 21.), Harnisch (23.), Dobre (34.), Lódi (38., 40.), illetve Lovrencsics (8.), Ughy (29.)
DEAC Armada Futsal Club – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 5-4 (0-2)
Gólszerzők: Nagy Zs. (22., 34.), Domokos (26., 28., 31.), illetve Trencsényi (11.), Rábl (14.), Nagy T. (38.), Gál (40.)
Nagykáta SE Futsal – Üllő FC Cső-Montage 3-9 (2-3)
Gólszerzők: Visnyei (8.), Molnár (20.), Nagy A. (24.), illetve Simon Á. (15., 17., 23.), Lantos (17.), Takács M. (21., 30.), Simon Zs. (38.), Krizbai (38., 40.)
MAFC-BME-Docler Akadémia – Colorspectrum Aramis 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Csernai (1.), illetve Da Silva (18.)
Rubeola FC Csömör – Vasas 1988 Déli Futsal 2-9 (1-5)
Gólszerzők: Tihanyi (18.), Horváth B. (25.), illetve Füzy (1.), Fehér K. (7., 24.), Rodrigo (7., 20.), Sámson (11., 30., 33.), Veres G. (38.)