Nyolcat rúgott és előzött az Admiral

Az újoncok meccsén rajt-cél győzelmet arattak a szombathelyiek a Szeged ellen a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 16. fordulójában.

Hamar megszerezte a vezetést az Admiral-Haladás VSE a vendég UTC Junior Sport ellen, Horváth Péter már a harmadik percben betalált. Nem sokkal később már kettő volt a hazai előny, miután Németh Péter is bevette Tombácz kapuját. Jól játszott a Haladás, és sok helyzetet dolgozott ki. Hét percet kellett várni az újabb gólra, amire Pöszmet Tamás büntetőjével szinte rögtön válaszolni tudott a Szeged, így a félidőben 3-1 volt az állás.

A szünet után Tóth Attila találatával tovább faragtak hátrányukon a vendégek, de megrázta magát az Admiral, és pillanatok alatt elhúzott 7-2-re. Rövid időn belül két eladott labdát követően két gyors hazai kontra eldöntötte a meccset, hiába volt eredményes Hegyesi Zsolt, és duplázott Tóth Attila, a vasiak a mesterhármast jegyző Németh Péter vezérletével lecsaptak minden labdára, s újra és újra be tudták venni a szegedi kaput. A szegediek kozmetikáztak még az eredményen, ám a hazai győzelem egy percig sem forgott veszélyben (8-4).

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 16. forduló
Admiral-Haladsás VSE – UTC Junior Sport 8-4 (3-1)
Gólszerzők: Horváth P. (3., 26.), Németh P. (9., 16., 36.), Egle (27.), Bagó (29.), Póta (32.), illetve Pöszmet (17.), Tóth A. (22., 38.), Hegyesi Zs. (33.)
Rába ETO – Gödöllői Bikák 7-2 (2-1)
Gólszerzők: Dróth (4., 16., 21.), Harnisch (23.), Dobre (34.), Lódi (38., 40.), illetve Lovrencsics (8.), Ughy (29.)
DEAC Armada Futsal Club – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 5-4 (0-2)
Gólszerzők: Nagy Zs. (22., 34.), Domokos (26., 28., 31.), illetve Trencsényi (11.), Rábl (14.), Nagy T. (38.), Gál (40.)
Nagykáta SE Futsal – Üllő FC Cső-Montage 3-9 (2-3)
Gólszerzők: Visnyei (8.), Molnár (20.), Nagy A. (24.), illetve Simon Á. (15., 17., 23.), Lantos (17.), Takács M. (21., 30.), Simon Zs. (38.), Krizbai (38., 40.)
MAFC-BME-Docler Akadémia – Colorspectrum Aramis 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Csernai (1.), illetve Da Silva (18.)
Rubeola FC Csömör – Vasas 1988 Déli Futsal 2-9 (1-5)
Gólszerzők: Tihanyi (18.), Horváth B. (25.), illetve Füzy (1.), Fehér K. (7., 24.), Rodrigo (7., 20.), Sámson (11., 30., 33.), Veres G. (38.)