Tovább nőtt a Győr előnye

A címvédő Rába ETO nyert, elsőszámú üldözője, a Berettyóújfalu kikapott a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának 16. fordulójában.

A Hajdú-Bihar megyei csapatok mérkőzésének pikantériája az volt, hogy a két vezetőedző, Kozma Mihály (DEAC) és Turzó József (MVFC) az előző szezonban még együtt dolgozott Nyíradonyban, tehát jól ismerik egymást.

Hiába a hazai pálya, védekező taktikával állt fel az Armada az első félidőben, saját térfelén igyekeztek útját állni a vendégtámadásoknak. Már a nyolcadik percben vezetést szerezhetett volna az MVFC, de Nagy István lövése a kapufán csattant, az ellentámadásból pedig Ábel Péter került ziccerbe, de az ő lövése is a kapufáról pattant ki – tudósít az MVFC honlapja.

A 11. percben aztán megszületett az első találat, Victor Togoi oldalberúgását bombázta Szalánczi kapujába Trencsényi János (0-1). A 14. percben szép akció után volt újra eredményes a vendégcsapat, Michelzinho passzolt Nagy Istvánhoz, ő a hazai kapu hosszú sarkánál érkező Rábl Jánoshoz továbbított, aki onnan már nem hibázott (0-2).

Tovább támadtak a látogatók, és habár több helyzetet is kidolgoztak a félidő hátralevő részében, a remekül védő Szalánczi eszén nem sikerült túljárniuk. A szünet előtti két percben először Takács, majd Domokos előtt adódott gólszerzési lehetőség, azonban ezek csak helyzetek maradtak, így kétgólos vendégelőnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második felvonásban magára talált az Armada, a 22. percben egy vendég labdavesztés után Nagy Zsolt szépített (1-2). Egyre több hibával játszott az MVFC, és egyre jobban lendületbe jött a DEAC, a 26. percben Siska Gergő passza után a korábban Berettyóújfaluban is megfordult Domokos Imre lövése nyomán már 2-2 volt az állás. Az ezt követő percek továbbra is Domokosról szóltak, ugyanis két perccel első gólja után újra ő volt eredményes, miután Berecz középre adását sarkazta alig fél méterről a vendéghálóba (3-2).

A 31. percben aztán újra Berecz és Domokos játszott össze, mely után már két góllal vezettek a debreceniek (4-2). Innentől a vendégeknek kellett az eredmény után futniuk, ezért öt a négy elleni játékra álltak át, Nagy Tamás érkezett Pallai helyére vészkapusként. Szépítés helyett azonban újabb hazai gól született, Nagy Zsolt talált az üres kapuba (5-2). Ezt követően hiába próbálkozott továbbra is vészkapus-játékkal az MVFC, hiába dolgozott ki helyzeteket, szinte semmi nem jött össze.

A 38. percben Nagy Tamás találata révén 5-3-ra módosult az eredmény. Az utolsó percben Nagy István hibázott tízméteres büntetőt, végül néhány másodperccel a vége előtt Gál révén sikerült egygólos hátrányra felzárkóznia a látogatónak (5-4). Egyenlíteni azonban már nem volt ideje a Berettyónak, küzdelmes mérkőzésen győzött a DEAC, és közelebb zárkózott a tabella élmezőnyéhez.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 16. forduló
Admiral-Haladás VSE – UTC Junior Sport 8-4 (3-1)
Gólszerzők: Horváth P. (3., 26.), Németh P. (9., 16., 36.), Egle (27.), Bagó (29.), Póta (32.), illetve Pöszmet (17.), Tóth A. (22., 38.), Hegyesi Zs. (33.)
Rába ETO – Gödöllői Bikák 7-2 (2-1)
Gólszerzők: Dróth (4., 16., 21.), Harnisch (23.), Dobre (34.), Lódi (38., 40.), illetve Lovrencsics (8.), Ughy (29.)
DEAC Armada Futsal Club – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 5-4 (0-2)
Gólszerzők: Nagy Zs. (22., 34.), Domokos (26., 28., 31.), illetve Trencsényi (11.), Rábl (14.), Nagy T. (38.), Gál (40.)
Nagykáta SE Futsal – Üllő FC Cső-Montage 3-9 (2-3)
Gólszerzők: Visnyei (8.), Molnár (20.), Nagy A. (24.), illetve Simon Á. (15., 17., 23.), Lantos (17.), Takács M. (21., 30.), Simon Zs. (38.), Krizbai (38., 40.)
MAFC-BME-Docler Akadémia – Colorspectrum Aramis 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Csernai (1.), illetve Da Silva (18.)
Rubeola FC Csömör – Vasas 1988 Déli Futsal 2-9 (1-5)
Gólszerzők: Tihanyi (18.), Horváth B. (25.), illetve Füzy (1.), Fehér K. (7., 24.), Rodrigo (7., 20.), Sámson (11., 30., 33.), Veres G. (38.)