Foci vb 2014

Fred lemondta a válogatottságot

A brazil szurkolók által kifütyült Frednek elege lett, és kijelentette, hogy visszavonul a válogatottságtól. A tavalyi – szintén hazai rendezésű – Konföderációs Kupának ő volt az egyik sztárja, a keddi, németek elleni, 7-1-es vereséggel záruló elődöntőben viszont minden megmozdulását élénk füttyszó és kiabálás kísérte, mígnem a 69. percben lecserélték.

A bronzmérkőzésen a kispadon ült, de amikor az óriáskivetítőn őt mutatták, a rajongók ismét kifejezték ellenszenvüket. Fred most attól tart, hogy Brazília ő lesz az új Barbosa. Ez volt a neve annak a kapusnak, akinek a szurkolók soha nem bocsátották meg az Uruguay elleni, történelmi vereséget (1-2) az 1950-es, hazai rendezésű világbajnokság döntőjében.

– Nem voltunk jók az elmúlt két mérkőzésen, de ilyenkor nincs egyetlen bűnös. Brazíliában rendszeres a kifütyülés, ez része a focinak, de nincs bűntudatom – mondta Fred, aki klubja, a Fluminense vezetőitől kért egy kis szünetet, hogy összeszedje magát.