Griezmann olyan helyzetet szúrt el, amit még jó ideig felhánytorgatnak majd neki

A nap elpuskázott helyzetét produkálta a francia válogatottban Antoine Griezmann.

A Nemzetek Ligájának A divíziójában a hotvát-francia rangadón Adrien Rabiot góljával a vendégek szereztek vezetést, amire a 80. percben válaszolt Andrej Kramaric büntetőből. Griezmann a meccs hőse lehetett volna percekkel a vége előtt, amikor Domagoj Vida kapitális hibája után kapura tört. A kirepülő Dominik Livakovic sem tudott menteni, mert a francia csatárról visszapattant a labda, az Atlético támadója szinte üres kapura lőhetett, de csúnyán eltörte a labdát.

Ezzel maradt az 1-1-es végeredmény, akárcsak az Izland-Albánia találkozón, sőt nem sikerült döntésre jutnia Azerbajdzsánnak Fehéroroszországban (0-0), valamint nem esett gól az Andorra-Moldova meccsen sem. Kazahsztán viszont 1-0-ra nyerni tudott Szlovákiában egy okos gurítással.

A hétfői mérkőzések közül egyedül utolsóként az Ausztria-Dánia ért véget, ahol a kezdés áramszünet miatt csúszott. A dánok végül a csereként beállt Stryger Larsen góljával 2-1-re nyertek, így 6 pontjukkal vezetik a csoportot.

Eredmények:

A divízió, 1. csoport:
Ausztria – Dánia 1-2 (0-1)
Horvátország – Franciaország 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Ausztria 3, 3. Franciaország 1 (2-3), 4. Horvátország 1 (1-4)

B divízió, 2. csoport:
Izland – Albánia 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Izland 2 pont/2 mérkőzés, 2. Izrael 1/1 (2-2), 3. Albánia 1/1 (1-1)

C divízió, 3. csoport:
Szlovákia – Kazahsztán 0-1 (0-1)
Fehéroroszország – Azerbajdzsán 0-0

Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont, 2. Szlovákia 3, 3. Fehéroroszország 1 (0-1), 4. Azerbajdzsán 1 (0-2)