Egy nagy kapushiba miatt csak egy pontot ért Petrjak pazar gólja a Fehérvárnak

A Honvéd 2-2-es döntetlent játszott a Fehérvárral az NB I 7. fordulójának zárómeccsén.

Az első negyedóra egyértelműen a Fehérváré volt, de a vendégek három ziccert is elrontottak, Zivzivadze eszén kétszer is túljárt Tujvel, majd Musliu emelt a léc fölé.

A Honvéd a félidő közepére feljavult, a hosszabbításban pedig megszerezte a vezetést, Gazdag szabadrúgása a lécről levágódott ugyan, de Balogh lecsapott rá, és a gólvonalig vitte.

Balogh góljával vezet a Honvéd

A leshatárról startoló Balogh Norbert csapott le a Gazdad Dániel szabadrúgása nyomán a kapufáról kipattanó labdára, és onnan már nem volt nehéz dolga.A Honvéd ezzel a góllal nem csak a félidőt zárta le, hanem vezetést is szerzett a Fehérvár ellen.

Közzétette: M4 Sport – 2020. október 18., vasárnap

A Fehérvár a második félidőben akkor támadt fel, amikor csereként beszállt Petrjak, aki előbb Negónak adott gólpasszt, majd csodálatosan tekert a bal felsőbe 17 méterről.

Fehérvári dupla

Káprázatos fehérvári gól!Három percen belül kétszer talált be a MOL Fehérvár – Petrjak vélhetően a forduló gólját lőtte a Honvédnak.

A Honvéd egyenlítéséhez is egy csereember kellett, Tamás szabadrúgása után a fehérvári kapus, Rockov teljesen vakon mozdult ki, a mali Traoré fejese pedig végül a hálóban kötött ki, annak ellenére, hogy Fiola a gólvonalon még megpróbált menteni.

Traoré távoli fejessel használta ki a fehérvári kapushibát

Traoré a tizenhatosról fejelhette a Honvéd egyenlítőgólját, mivel a Fehérvári kapus, Rockov alaposan elszámította magát. 2-2!

A hátralévő időben a Fehérvár játszott mezőnyfölényben, de a kispestieknek is volt egy veszélyes lehetőségük Ugrai révén, de újabb gól nem esett, maradt a 2-2.

A Honvéd három és fél éve, tíz bajnoki nem tudott nyerni a Fehérvár ellen, ez utoljára 2017 májusában sikerült – igaz, az az 1-0-s diadal bajnoki címet ért.