Neymart megbüntette a bíró, mert cseleivel alázta az ellenfelet

A Paris Saint-Germain finoman szólva átgázolt a Montpellier csapatán a francia élvonal 22. fordulójában: 5-0-ra ütötte ki hazai pályán a címvédő ellenfelét. Persze a vendégek is tettek érte, Dimitry Bertaud kapus már a 17. percben kiállt, mivel a tizenhatoson kívül védett szándékosan kézzel.

Több sem kellett a PSG-nek, amely már ekkor vezetett, beindultak a cselkirályok, élükön Neymarral. Valami megmagyarázhatatlan okból viszont Jerome Brisard játékvezető nem nézte jó szemmel a brazil trükkjeit és a 38. percben egy bedobás előtt szólt a párizsi csapat sztárjának, hogy hagyja abba, ne alázza az ellenfelet. Neymar nyilván felkapta a vizet, hiszen semmi nem tiltja, hogy az ellenfelét kicselezze, de a nagy szájkarate vége az lett, hogy reklamálásért sárgát kapott.

Nagyot ment a felvétel Twitteren és más felületeken, sőt a brazil csatár is reagált a maga módján: Instagram-oldalára kitett egy képet, amelyen az áll, én csak focizom. Ezt mondta a bírónak is közvetlenül a sárga lapja előtt.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

ene10ta Érre 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) által megosztott bejegyzés, Febr 1., 2020, időpont: 12:42 (PST időzóna szerint)

A PSG 5-0-ás sikerét ez sem rontotta el, a klub 12 ponttal vezet a Marseille előtt.

Kiemelt kép: Xavier Laine/Getty Images