Ugyanolyan vereség

Szalai Ádám végigjátszotta a londoni meccset, de a Schalke megint 3-0-ra kikapott a BL-ben.

Az angol Chelsea 3-0-ra nyert a német Schalke otthonában a Bajnokok Ligája legutóbbi, harmadik csoportkörében. Akkor Szalai Ádám csak csereként kapott lehetőséget. A szerdai visszavágót végigjátszotta, de az eredmény ugyanúgy háromgólos londoni győzelem…

A hatodik percben Draxler ugratta ki Szalait, aki viszonylag szabadon lőhetett 15 méterről, mert César Azpilicueta elcsúszott, de a labda elkerülte a kaput. A 25. percben Szalai lekönyökölte John Terry arcát, de megúszta a sárga lapot, Terry pedig folytatni tudta a mérkőzést. A 31. percben Hildebrand sokáig várt egy kirúgással, és mire elszánta magát, Eto’o odaért, blokkolta a labdát, ami a lábáról bepattant az üres kapuba (1-0).

Az 54. percben egy hazai támadás végén Willian szolgálta ki Eto’o-t, aki kilenc méterről a hálóba lőtt (2-0). A 83. percben Lampard emelt a tizenhatoson belülre, Demba Ba pedig estében a hálóba lőtt (3-0).