Videó

Megtaláltuk Nagy Ádám első magyarországi gólját – VIDEÓ

Hasonló bomba volt, mint a vasárnap esti találata.

A magyar válogatott hazai pályán 2-0-ra legyőzte vasárnap a csoportgyőztes és feljutott Finnország csapatát a Nemzetek Ligája C-osztályában, sikerével pedig csoportja második helyén zárt.

A 37. percben Nagy Ádám szerzett labdát a vendégek térfelén, nagy lendülettel iramodott meg, majd 18 méterről ballal úgy lőtt a hálóba, hogy Jesse Joronen csak beleérni tudott a jobbra tartó labdába (2-0).

Már a közvetítés során is elhangzott, hogy ez csupán a második magyarországi gólja volt Nagy Ádámnak. Az elsőt 2013 decemberében a Ferencváros II‒Ebesi KKSE harmadosztályú meccsen szerezte, ugyanis az FTC felnőtt csapatában egyszer sem talált be. Abban is hasonlítanak egymásra, hogy mindkettő bombagól volt, most össze is lehet hasonlítani őket:

Nagy Ádám öt évvel ezelőtti gólja 1:04:05-től látható.