Videó

Nagy kő

Nagy kő esett le a szombathelyiek szívéről, hiszen hosszú rossz sorozatot tört meg a Haladás azzal, hogy az OTP Bank Liga 14. fordulójában 2-0-ra nyert hazai pályán az Újpest ellen.

Hatvan percen keresztül a Haladás támadásai voltak veszélyesebbek, de a hazai támadók pontatlanok voltak a befejezéseknél, így az utolsó félórára gólnélküli állásnál fordultak a csapatok. A 63. percben Iandoli megkapta második sárgáját, a Haladás pedig öt percen belül kihasználta az emberelőnyt, a Christ kezezéséért megítélt büntetőt Iszlai Bence értékesítette (1-0). Egyébként Christ is pirosat kapott, az újpestiek nyolc mezőnyjátékossal fejezték be a meccset. A hajrá így is izgalmas volt, a vendégek a kettős emberhátrány ellenére kialakítottak helyzeteket, ám a 92. percben a Haladás biztosította sikerét, Kenesei Krisztián kapott labdát teljesen egyedül, a kapuval szemben, majd 16 méterről a bal sarokba helyezett (2-0).