Videó

Előnysiker

A Videoton 2-0-ra nyert odahaza a Kecskemét ellen az OTP Bank Liga 14. fordulójában. Ez volt Horváth Ferenc első veresége a KTE vezetőedzőjeként.

Az első félidőben a Videoton birtokolta többet a labdát, a vendégek védekezésre rendezkedtek be, és kontrákból igyekeztek megbontani a hazai védelmet. Ez nem sikerült, a döntetlent azonban a szünetig sikerült tartaniuk. Az 58. percben a játékvezető kiosztotta a meccs nyolcadik sárga lapját, ezúttal – Farkas I Balázs személyében – olyan játékos kapott figyelmeztetést, akinek korábbról is volt már lapja, a kecskemétiek tíz emberrel folytatták a találkozót. A Videoton hat perccel később vezetést szerzett, Renato Neto indításával Nemanja Nikolics tört kapura, lefutotta védőjét, majd 11 méterről a kapuba lőtt (1-0). A Videoton tovább támadott, és a 87. percben beállította a végeredményt, Kovács István hozta helyzetbe a csereként beállt Nikola Mitrovicsot, aki 16 méterről a jobb felső sarokba lőtt (2-0).