Videó

Ének, eső

„Ének az esőben című számunkat adtuk elő, de nem tudom, hogy a közönségnek, ez tetszett-e vagy sem” – kezdte értékelését Horváth Ferenc, a Kecskemét vezetőedzője a KTE–Diósgyőr meccs (1-1) után. Ez volt az első bajnoki meccs, amelyet az alföldiek nem tudtak megnyerni az új tréner irányításával.

A vendégek az első félidő közepén, a 24. percben Tisza Tibor góljával kerültek előnybe. A korábbi válogatott csatár két védőt is elfektetve szép gólt lőtt. Ez a második találata a bajnoki szezonban, az elsőt az MTK-nak lőtte. A kiegyenlített játékot hozó folytatásban a KTE a második félidő elején, a veterán Vladan Szavics egalizált, pontos lövését nem tudta hárítani az egyébként – kecskeméti kollégájához, Borszékihez hasonlóan – kiválóan védő Tajti kapus. Nagy küzdelem zajlott a pályán a győztes gól megszerzéséért, ám végül megosztoztak a csapatok a pontokon, az utolsó izgalmat Elek Ákos mellé szálló lövése jelentette.