Videó

Kabátban

Az újpestiek minden reménye Kabátban van: Kabát Péterben, aki hetek óta kiváló formában játszik, és folyamatosan termeli a gólokat. A Honvéd otthonában elért 2-2 alkalmával is bebombázott egy szabadrúgást, egy másikból pedig gólpasszt adott az OTP Bank Liga 12. fordulójában.

A nyolcadik percben, a meccs első szöglete után megszerezte a vezetést a Honvéd: Ignjatovics eljátszotta, hogy Sztaniszavljevics szabálytalankodott vele szemben a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Délczeg Gergely váltotta gólra. A sokkot csak a játékrész második felében dolgozta fel az Újpest, igaz, nagyobb helyzetei a hazaiaknak voltak. A 44. percben mégis sikerült egyenlítenie a látogatónak: Kabát Péter 25 méterről, szabadrúgásból csavart a bal felső sarokba. A második félidőt jobban kezdte a Honvéd, de gólt csak húsz perc elteltével tudott lőni: Marshal Johnson indította Abbast a jobb oldalon, ő észrevette, hogy Balajcza Szabolcs kint áll a kapujából, és éles szögből, a kapus mellett a hálóba lőtt. A 73. percben másodszor is egyenlítettek a vendégek, Kabát szabadrúgása után Zaris hat méterről a bal sarokba fejelt. A 83. percben Diarrát kiállította a játékvezető, de az Újpest a hajrában nem tudta kihasználni az emberelőnyt, maradt a döntetlen.