Futsal

Kikapott a terembajnokcsapat

A veszprémiek legjobbjuk, az eltiltott Tatai nélkül nyertek a Berettyóújfalu otthonában.

Egyik legjobbja, az Aramis elleni, 2-2-vel végződő hétfői bajnokin kiállított Tatai József nélkül látogatott a bajnoki címvédőhöz az FC Veszprém a teremlabdarúgó NB I alapszakaszának hetedik fordulójában. A hazaiak önbizalmát növelhette, hogy múlt hétvégén sikerrel vették az UEFA Futsal Cup hazai selejtezőcsoportját, így bejutottak a legjobb tizenhat közé.

Rábl János duplája miatt már a negyedik percben kétgólos hátrányba kerültek a vendég bakonyiak, Bánfalvi révén aztán a 12. percben sikerült szépíteniük. Sőt, a játékrész finisében ismét betalált az FCV újonca, akárcsak Bényi, így a szünetre a látogatók vonulhattak előnnyel (2-3).

Németh Péter a 25., Boromisza Gábor pedig a 33. percben növelte a vendégek előnyét, Rábl hajrában szerzett újabb találta így csak a vendéglátók szépítésére volt elég (3-5). A Madarász-csapat bravúros sikert aratott – írja a vehirsport.hu.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 7. forduló

Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – FC Veszprém 3-5 (2-3)

Gólszerzők: Rábl (1., 4., 39.), illetve Bánfalvi (12., 20.), Bényi (20.), Németh P. (25.), Boromisza G. (33.)

Rubeola FC Csömör – Pioneers Viharsarki FC 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Jenei (2.), Érsek (19.), Varga Cs. (27.)

Vasas Futsal – Rába ETO 2-9 (1-5)

Gólszerzők: Veres (15.), Szeghy (33.), illetve Dróth (2., 3., 19.), Palomeque (12., 21., 30.), Lódi (15.), Harnisch (23.), Juanra (30.)