Futsal

Ellenszélben ikszelt a bajnokcsapat

A címvédő Berettyóújfalu 2-2-t játszott a Rába ETO elleni rangadón a futsal NB I-ben.

Még csak a negyedik fordulót rendezték hétfő este a teremlabdarúgó NB I alapszakaszában, de máris sor került az első csúcsrangadóra, vagyis a Magyar Kupa-győztes Rába ETO és a bajnoki címvédő Berettyóújfalu mérkőzésére, amelynek a győri csarnok újjáépítése miatt Győrszentiván adott otthont. A két együttes a közelmúltban, a Dunakeszin rendezett Szuperkupa-mérkőzésen is farkasszemet nézett egymással, akkor a Rába magabiztos győzelmet aratott.

Sokáig úgy tűnt, egyetlen gól, Dávid Richárd nyolcadik percben szerzett találata dönti el a meccset, de a második félidő hajrájához közeledve a győriek egyenlítettek. Dávid Richárd kisvártatva újra az MVFC-t juttatta vezetéshez, ám a játékvezető gondoskodott róla, hogy ne kapjon ki a Rába: másodpercekkel a lefújás előtt kiállított egy berettyóújfalui játékost, ezt kihasználva a házigazdák ikszre mentették a rangadót (2-2).

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 4. forduló

Rába ETO – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 2-2 (0-1)

Gólszerzők: Lódi (36.), Dróth (40.), illetve Dávid R. (8., 37.)
Kiállítva: Tihanyi (34.), Sánta (40.)

Swietelsky-Haladás VSE – Pioneers Viharsarki FC 11-4 (6-1)

Gólszerzők: Öreglaki (3.), Németh P. (8., 36.), Gyurcsányi (9., 13.), Hajmási (12.), Horváth P. (14.), Márkus (22., 33.), Vidák (25., 26.), illetve Dócza (5.), Bondár (24., 38., 38.)

Aramis SE – Dunaújvárosi Főiskola Renalpin 8-2 (2-0)

Gólszerzők: Roni (11.), Horváth N. (20.), Hosszú (23.), Pál P. (24., 30., 38.), Takács M. (33., 37.), illetve Fekete R. (32.), Aradi (34.)

FC Veszprém – Vasas Futsal 6-1 (3-0)

Gólszerzők: Tatai (2., 17., 38., 38.), Boromisza (12., 30.), illetve Sivák (28.)

Újszegedi TC – Rubeola FC Csömör 3-4 (2-1)

Gólszerzők: Smeló (öngól 3.), Berndt (6.), Juhász I. (39.), illetve Smeló (1., 24.), Józsa (28., 38.)

Kiállítva: Maruzsi (29.)