Futsal

Tizenhat között a Nagykáta

Egy elhalasztott és egy előrehozott mérkőzést is rendeztek a közelmúltban a teremlabdarúgó Magyar Kupában.

Kincsem Lovaspark Nagykáta – Szeleczki Transz Örkény 7-1 (4-1)

A két együttes megegyezett, hogy előrehozzák találkozójukat, így már ezen a héten megkezdődtek a második forduló küzdelmei. A találkozó hazai helyzetekkel kezdődött, fölényben játszottak, ami az ötödik percben góllá érett. Az előny nem tartott sokáig, mert a vendégek egy gyors kontra végén hamar egyenlítettek. A folytatásban sokáig nem történt semmi, majd a játékrész hajrájában a hazaiak megnyomták, ami három gólban teljesedett ki, így 4-1 volt a félidő. A fordulás után tovább támadott a Nagykáta, újabb gólokat szerezve, így csak a gólkülönbség volt kérdéses. A vége 7-1 lett, győzött a rutinosabb csapat egy sportszerű mérkőzésen.

SZTE EHÖK SE – Újpest Futsal 8-6 (3-2)

Szerda este játszották az első fordulóból elhalasztott találkozót. A találkozó eleje csak helyzeteket hozott, gólt nem. Az első találatokra több mint tíz percet kellett várni. Igaz, akkor a hazaiak gyorsan háromszor is betaláltak. A játékrész hajrája viszont a vendégeké volt, két gólt is jegyeztek, így minimális volt az előnye a szünetre a vendéglátóknak. A második félidő szegedi góllal indult, megduplázva az előnyt, de az újpestiek hamar válaszolni tudtak, sőt rögtön egyenlítettek is. Kiegyenlített volt a találkozó, felváltva estek a gólok, de a hajrában már csak az egyetemisták találtak be, így ha nehezen is, de hozták az összecsapást, amivel továbbjutottak a második fordulóba, ahol a Vasas-Gödöllőt fogadják.