Erősorrendünkben hat faktort – az Opta szuperszámítógépének számítását, a CBS, a Goal és a Sportsnet power rankingjét, valamint a fogadóirodák oddsait és saját tippünket – vettük figyelembe. Az erősorrendek helyezési pontjait összesítettük, és növekvő sorrendbe állítottuk a versenyben maradt csapatokat (legalacsonyabb helyezési pont = legesélyesebb együttes). Ezek egy irányba mutattak (a legnagyobb „kilengés” az Arsenal megítélésében van), az első helyezett kiléte pedig mindegyik rangsorban ugyanaz.
8. BORUSSIA DORTMUND (német, 46 helyezési pont)
BL-mérleg (2024/25): 7–2–3
Forma (utolsó 10 tétmérkőzés): 5–2–3
Az előző évad vesztes döntősének nem sok esélyt adnak, ez persze a sorsolás műve: a Dortmund a favorit Barcelona ellen vívja a negyeddöntőt. A BVB nincs csúcsformában a 2025-ös évben, a német bajnokságban is csak nyolcadik, de legutóbbi két bajnokiját megnyerte és ezeken hét gólt ért el, ami biztató. Csak a Barcelona nem Mainz és nem Freiburg…
A Dortmund sok gólt szerez (2024/25-ben kettes a gólátlaga tétmérkőzéseken), de sokat is kap, helyzetkialakításban a BL-elitbe tartozik (21.78-as xG, 4. hely a mezőnyben), védekező mutatókban már közel sem.
Ezért nyer(het)ik meg a BL-t: A legtöbb negyeddöntőstől eltérően a Dortmundnak szinte kizárólag a Bajnokok Ligájára kell figyelnie. A bajnokságban 5 pont a lemaradás a BL-kvalifikációt érő 4. helytől, de azért hatos versenyfutás folyik, és a BVB sorsolása nem a legkedvezőbb. A Német Kupa is oda, Niko Kovac együttese bátran feltehet mindent a Bajnokok Ligájára. Ha sikerül Barcelonában jó eredményt elérni, a hazai pálya sokat segíthet a visszavágón, és amennyiben továbbjutnak, nehezebb ellenfelük már aligha lesz. Az előző idényben megmutatták, hogy a legnagyobbakkal is versenyképesek lehetnek egy oda-visszavágós párharcban.

Ezért nem nyer(het)ik meg a BL-t: A négy legerősebb ligából érkező ellenfelek mindegyike legyőzte a Dortmundot (Real Madrid 2–5, Barcelona 2–3, Bologna 1–2), a BVB eddig jobbára a papírformát hozta, a kieséses szakaszban pedig – ha lehet ilyet írni – könnyű volt a sorsolás. A keret többre képes annál, mint amit a Bundesligában mutat, de nem is olyan erős, hogy egymás után kétszer döntőt vívjon, ráadásul a teljesítmény az egész idényben hullámzó.
7. ASTON VILLA (angol, 41)
BL-mérleg: 7–1–2
Forma: 8–1–1
A birminghamiek legszebb európai kupanapjaikat élik a 1981/82-es BEK-diadal óta. Akkor „csupán” az izlandi Valuron, a keletnémet Dynamo Berlinen, a szovjet Dinamo Kijeven, a belga Anderlechten és a német Bayern Münchenen kellett átlépni a trófeához (ez mindösszesen 9 meccset igényelt), most tíz találkozó megvívása a negyeddöntőig juttatta el a csapatot. A bajnokságban a BL-helyekért küzdő Aston Villát biztosan nem nyomasztja az esélyesség terhe a PSG elleni párharcban – de a csapat kirobbanó formában van, és már ezzel a szerepléssel is felülmúlta a várakozásokat.
Ezért nyer(het)ik meg a BL-t: Unai Emery együttesének formaidőzítése káprázatos: a Villa legutóbbi hét tétmérkőzését kivétel nélkül megnyerte, és ez még akkor is megsüvegelendő, ha igazi nagyágyú nem volt a legyőzöttek között, már ha a remek idényt futó Nottingham Forestet nem számoljuk annak. A téli igazolások (Marcus Rashford, Donyell Malen, Marco Asensio) új erőt fecskendeztek a támadósorba, a hangulat remek, és mindenki tudja: a klub ritka lehetőség előtt áll.
Ezért nem nyer(het)ik meg a BL-t: Az első számú európai kupában sokat számít a rutin, márpedig ezen a téren nem áll olyan jól a Villa. A keret erejéből a reális maximum inkább a negyeddöntő, mintsem egy későbbi szakasz. Pláne kevés a tapasztalat az európai nagyágyúk ellen, igaz, ebben az idényben a Bayern Münchennel már elbánt a csapat. Az első számú gólzsáknak számító Ollie Watkins formán kívül van és térdfájdalom kínozza.
6. BAYERN MÜNCHEN (német, 31)
BL-mérleg: 8–1–3
Forma: 6–3–1