Antony 20 éves volt, amikor a Sao Paulótól az Erik ten Hag vezette Ajaxhoz került. A holland bajnokság 2020/2021-es szezonjában kilenc gólt lőtt és nyolc gólpasszt adott, majd egy évvel később 8+4-es mutatóval zárt. Antonynak nagy szerepe volt abban is, hogy a 2021/2022-es évben az Ajax százszázalékos mérleggel nyerte meg a csoportját a Bajnokok Ligájában – ezeken a találkozókon a brazil két gólt szerzett, és mellette kiosztott öt gólpasszt is. Ez volt az a teljesítmény, ami később meggyőzte Ten Hagot, hogy magával vigye a játékost a Manchester Unitedhez.
Az évek óta leszállóágban lévő angol együttes 95 millió eurót fizetett érte 2022 nyarán, de ez a klubváltás finoman szólva sem sült el jól Antony számára.
A fiatal brazil támadó rengeteg kritikát kapott az angol sajtótól az elmúlt két és fél évben, emellett többször is a nevetség tárgyává vált a közösségi médiában. Leggyakrabban azt rótták fel neki, hogy egy majdnem százmilliós játékoshoz képest nagyon kevés gólt szerez. Tény, hogy Antony manchesteri teljesítménye meg sem közelítette azt, amit az Ajax színeiben nyújtott, de nem is voltak hozzá adottak a körülmények.
Ez feltételezhetően okoz egyfajta negatív, már-már toxikus közhangulatot a klubon belül, amely természetesen lejut egészen a játékosokig. Antony mellett megemlíthetjük Marcus Rashford, Jadon Sancho, Donny van de Beek, Mason Mount vagy akár Rasmus Höjlund példáját, akik vagy meg sem tudták mutatni a képességeiket, vagy nagyon hamar romlásnak indult a teljesítményük.
Sokakban valószínűleg Antony is úgy maradt meg, mint aki elpazarolta a tehetségét, idő előtt kiégett, és már csak a szaúdiak hívására vár, hogy kicsekkolhasson a topfociból. A még mindig csak 25 éves brazil azonban az elmúlt egy hónapban megmutatta, hogy egyáltalán nem rossz focista, csak – sokakhoz hasonlóan – a körülmények áldozatává vált Manchesterben. Hasonló tapasztalatokról számolt be Antony ügynöke, Junior Pedroso egy februári nyilatkozatában, amit a TNT Sportsnak adott.
„Antonynak nem volt meg az önbizalma ahhoz, hogy kihozhassa magából a maximumot. Azon a tizenöt meccsen, amelyen Rúben Amorim volt az edző, Antony kilencszer kapott lehetőséget, összesen 252 percet töltött a pályán.
Hogyan várhatja el bárki egy sportolótól, hogy a legjobbját nyújtsa, ha csak ennyi lehetőséget kap?
– értetlenkedett Pedroso, majd így folytatta. „Sok olyan játékos van, aki nem tud jó teljesítményt nyújtani a Unitedben, de más csapatnál megtalálja a számításait. Ez felveti a kérdést, hogy vajon tényleg a játékosokkal van-e a probléma?”
Antony 2025. január 25-én került kölcsönbe a Betishez. A spanyol csapat jelenleg a hatodik helyen áll a táblázaton, a Konferencia Ligában pedig a Vitoria Guimaraessal játszik a legjobb tizenhat között. Antony az Athletic Bilbao elleni 2–2-es döntetlen alkalmával debütált, ahol kezdőként 72 percet játszott, és megválasztották a meccs emberének.
Antony made his Real Betis debut in their 2-2 draw vs. Athletic Club and was named La Liga Match MVP 🫡 pic.twitter.com/gXhyDMZEPE
— B/R Football (@brfootball) February 2, 2025
A következő, Celta Vigo elleni vesztes bajnokin már gólt szerzett (00:28-nál látható az összefoglalóban), majd egy héttel később a Real Sociedad ellen góllal és gólpasszal zárt. Negyedik bajnokiján a Getafe otthonában gólpasszt adott, a meccs hajrájában azonban azonnali piros lappal kiállították, de ezt az eltiltást a szövetség később törölte (erről részletesebben a cikk végi keretesben olvashat). Antony így pályára léphetett a Real Madrid ellen, ahol bár nem szerzett gólt és gólpasszt sem adott, nagy mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a Betis 2–1-re legyőzte a címvédőt.