Nemzetközi foci

„Elaludt, vagy a teájával volt elfoglalva, de bűzlik, nem kérjük többet!” – Mourinho páros lábbal szállt bele a VAR-bíróba és a török futball rendszerébe

Hakan Burak Altunoz/Anadolu via Getty Images
Hakan Burak Altunoz/Anadolu via Getty Images

José Mourinho emlékezetes kirohanással zárta le a Trabzonspor elleni mérkőzést.

A török bajnokság 11. fordulójában rendezett rangadó 102. percében szerzett győztes gólt a Fenerbahce, amit aztán jó alaposan meg is ünnepelt. Mourinho se fogta vissza magát az örömködésben, ahogyan a találkozó után sem. A hazai csapat két büntetőt is kapott a VAR segítségével, míg a Fener hiányolt egy megítélt tizenegyest és egy elmaradó piros lapot is. Ennek következménye volt, hogy a portugál szakember nekiment a VAR-szobában tevékenykedő bírónak.

„Ma a meccs embere Atilla Karaoglan, a videobíró volt. Nem láttuk, a játékvezető egy kisfiú volt, aki a pályán szaladgált, a valódi bíró Atilla Karaoglan volt. Láthatatlan emberből a legfontosabb szereplő lett. A Fenerbahce-szurkolók nevében mondom: nem kérjük őt többször. Nem kérjük, mert bűzlik. Nem akarjuk látni a pályán és a VAR-szobában még annyira sem.

Mit csinált, kávézott? Karaoglan azonnal résen volt, amikor ellenünk nem ítélt büntetőt a játékvezető két alkalommal. Aztán török teázni kezdett, amikor nekünk járt volna ez az elbírálás, úgyhogy vagy elaludt, vagy a teájával volt elfoglalva és nem vette észre…

– dohogott Mourinho, de nem csak a bírót, hanem az egész rendszert szidta.

„Figyelmeztettek előre, mi vár rám itt, de még rosszabb a helyzet, mint gondoltam! A Fener vezetőségét okolom, mert az igazságnak csak a felét árulták el. Ha a teljes igazságot tudom, nem is jöttem volna ide. De inkább ezen az oldalon állok, mert ez a nehezebb. Nem könnyű ez a feladat, sok jó ellenféllel kell játszani, amilyen a mai is. A Trabzonspor erős, jó játékosokkal, nagy múlttal rendelkező edzővel. Azonban mi a rendszer ellen is játszottunk, ez pedig mindig a legnehezebb. Ma este egy remek csapatot vertünk meg, nagyon erős atmoszférában, a VAR-t és a rendszert is legyőzve. Ezért ünnepeltünk a szokásosnál is jobban.”

Az interjú végén pedig arra is kitért a Fenerbahce vezetőedzője, hogy bizonyára megbüntetik a kritikájáért, de a törökök felelőssége lenne, hogy felszólaljanak az igazságtalanság ellen.

Végeredményben Törökországban dolgozom, azért foglalkozom a témával, mert ez a munkám, a klubommal történt. Ez azonban nem az én szülőhazám. Nektek kéne ezzel foglalkozni. Ti, törökök beszélhetnétek erről, nektek kéne felmondatni őt! Nektek kellene évről évre szajkózni és nem nekem, mert most majd engem támadnak a nyilatkozatomért, a rendszer kritizálásáért. A rendszer majd megbüntet és megpróbál elhallgattatni.

Törökországban az előző idényben is állandóan történt valamilyen rendbontás, a szurkolói zavargások és a kétes játékvezetői döntések szinte mindennaposak. A Fenerbahce különösen balszerencsésen jött ki ezekből, így az is felmerült, hogy nem indul többé az élvonalban. Mourinho szavai tökéletesen egybevágnak azokkal a hangokkal, amelyek májusban felerősödtek.

Kapcsolódó
Bíróverés, pályára rohanó szurkolók és egy percig tartó döntő – miért sorjáznak a balhék a török bajnokságban?
Csak kapkodtuk a fejünket a mostani szezonban, annyi botrányos mérkőzést produkált a Süper Lig. Látszólag érthetetlen, miért történik rendszeresen valami sokkoló, ahogyan az is, miért sokszor a Fenerbahce kerül középpontba.
Olvasói sztorik