Az Angliát meglepetésre legyőző görögök a napokban meghalt csapattársukra emlékeztek gólörömként

El akarták halasztani a meccset, ami végül történelmi győzelemmel zárult.

Nem engedélyezte az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) a görög válogatott mérkőzésének halasztását, így aztán csütörtökön 2-1-re győzött az angol csapat ellen.

A görög szövetség azután kérte a szervezetet, hogy később játszhassanak Angliával a Nemzetek Ligájában, hogy szerda este kiderült, meghalt George Baldock. Az angliai születésű, de nagymamája révén görög állampolgársággal is bíró jobbhátvéd saját medencéjében találták holtan, a rendőrség kizárta az idegenkezűség lehetőségét. Miután kiderült, hogy muszáj pályára lépni, a válogatott azt ígérte, Baldock emlékének adózva futballoznak majd.

Glyn KIRK / AFP – Már a mérkőzés előtt a csapatfotón szerepelt az elhunyt társ.

Ez maradéktalanul sikerült is. Gól nélküli első félidőt követően Vangelisz Pavlidisz talált kapuba, sokáig úgy is tűnt, hogy ez lesz a végeredmény. A gólt úgy ünnepelték a görögök, hogy Baldock mezét tartották a magasba.

A hajrá azonban őrült végjátékot hozott. Először Pavlidisz talált be a 83. percben, de les miatt érvénytelenítették ezt a találatot. Nem sokkal később viszont Jude Bellingham kiegyenlített, vagyis a meglepő győzelem elmaradni látszott. Pavlidisz azonban kihasználta a 94. percben a szerencsétlenkedő védők bénázását és megszerezte a győztes találatot.

Görögország története során először győzte le Angliát, vagyis a Baldock emlékének szánt mérkőzés történelmi siker lett.

Norvégia-Szlovénia 3-0 (1-0)

Az állás: 1. Norvégia 7 pont, 2. Ausztria 4 (6-3), 3. Szlovénia 4 (4-4), 4. Kazahsztán 1

C divízió:

4. csoport:

Feröer-szigetek – Örményország 2-2 (1-1)

Lettország – Észak-Macedónia 0-3 (0-1)

Az állás: 1. Észak-Macedónia 7 pont, 2. Örményország 4, 3. Lettország 3, 4. Feröer-szigetek 2

D divízió:

1. csoport:

Gibraltár-San Marino 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Gibraltár 4 pont/2 mérkőzés, 2. San Marino 3/2, 3. Liechtenstein 1/2