Gulácsi tizenegyest védett, az RB Leipzig hengerelt

Ulrik Pedersen/NurPhoto via Getty Images

Az RB Leipzig szombaton 4-0-ra kiütötte az Augsburg együttesét a Bundesliga ötödik fordulójában.

Benjamin Seskóról szólt az első negyedóra, a szlovén csatár ugyanis ennyi idő alatt duplázni tudott. Az első félidő derekán szépíthetett volna azonban az Augsburg, ám Jeffrey Gouweleeuw büntetőjét kivédte Gulácsi Péter! Ezzel meg is alapozta a gólgazdag győzelmet a hazaiaknak, térfélcsere után Luis Openda azonnal betalált, az 58. percben pedig Xavi Simons lőtt újabb gólt. A különbség még nagyobb lehetett volna, de a befejezéseknél sokszor túlcicomázták a támadásokat, így 4-0 maradt a végeredmény.

Ezzel új klubcsúcsot állított be a Leipzig, egymás után tizenhatodik bajnokin maradt veretlen a csapat.

Schäfer András végig pályán volt az Union Berlinben, amely majdnem gól nélküli döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach vendégeként, de végül egy 96. perces góllal kikapott. Dárdai Bence viszont nem jutott szóhoz a Wolfsburgban, csapata 2-2-es döntetlent játszott a Stuttgart ellen. Érdekesség, hogy ezen a meccsen is az utolsó pillanatban járt pórul a magyar játékos együttese, a 97. percben mentettek pontot a vendégek.