Akkorát behúzott a pályára szaladó drukkernek egy focista, hogy VAR-vizsgálattal pirosat kapott érte

Luiz Erbes / AGIF / AGIF via AFP

Szokatlan okból jutott kiállítás sorsára Alan Ruschel, a Juventude futballistája.

A szombati, Internacional elleni Brazil Kupa-mérkőzésen ugyanis 1-0-s vezetésnél beszaladt a pályára az ellenfél egyik szurkolója és rátámadt a Juventude játékosaira. A zöld-fehérek közül többen is igyekeztek megfékezni a férfit, de Ruschel hamar megelégelte az esetet és egy komoly jobbegyenessel hatástalanította a drukkert. Ezt visszanézte a játékvezető videón és végül kiállította érte Ruschelt.

A meccs egyébként enélkül is eseménydús volt, az első félidő hosszabbításának hetedik (!) percében szerzett vezetést a Juventude, térfélcsere után pedig az Internacionalból Alan Patrick kihagyott egy büntetőt. Ruschelt a 75. percben szórta ki a játékvezető, de négy perccel később Enner Valencia értékesítette az újabb megítélt tizenegyest. Ezzel kialakult a végeredmény, 1-1 maradt az állás, de a vendégektől Vitao is kiállítás sorsára jutott.

Alan Ruschel kiállítása 2:35-től látható az összefoglalóban:

Ez volt a párharc visszavágója, az első mérkőzésen a Juventude nyert 2-1-re, így bejutott a legjobb tizenhat közé a kupában.