Az első büntetőt kihagyta a brazil focista, a következőhöz mégis odaállt

Buda Mendes/Getty Images

A brazil labdarúgó-válogatott 4-1-re legyőzte Paraguay-t a Copa América csoportkörének második fordulójában.

Már az első félidőben eldőlt a meccs, pedig Lucas Paqueta rendkívüli módon szúrt el egy tizenegyest, ugyanis a kaput sem talált el. Ekkor még 0-0 volt az állás.

Három perccel később azonban Vinícius Junior gurított be egy labdát a kapus hóna alatt, majd Savio érkezett a legjobb helyre tökéletes időben. Az első félidő utolsó perceiben pedig Viníciusba lőtt a menteni igyekvő védő. Térfélcsere után Omar Alderete pokolian nagy gólt lőtt, majd Brazília újabb tizenegyeshez jutott, amelyet az első hiba ellenére is elvállalt Lucas Paqueta, ami komoly lelkierőről árulkodik. Nekifutásán nem változtatott, ám másodjára a bal alsó sarokba gurított higgadtan.

A csoport másik mérkőzésén Kolumbia 3-0-ra verte Costa Ricát, amivel biztosan továbbjutott a negyeddöntőbe.