Argentína világbajnok kapusa az ellenfél drukkereit cukkolta a Copa Américán

Alex Slitz/Getty Images

Argentína szerda hajnalban 1-0-ra legyőzte Chilét, ezzel elsőként jutott negyeddöntőbe a Copa Américán.

A találkozó rendkívül egyoldalú volt, az argentinok 2.87-es xG-t hoztak össze, miközben a chilei csapat az egész meccsen háromszor próbált gólt szerezni. Az argentinoknál azonban a katari világbajnokság legjobb kapusa, Emiliano Martínez állt és mindhárom alkalommal védeni tudott. A 88. percben esett győztes gól után pedig a rá jellemző pimaszsággal rohant a chilei drukkerek elé, hogy cukkolja őket.

A mindkét mérkőzését megnyerő Argentína már biztosan negyeddöntős az A csoportból, de a Kanada-Chile találkozó igazán pikánsnak ígérkezik, ez dönthet a másik továbbjutó kilétéről.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló, A csoport:

Kanada – Peru 1-0 (0-0)
gól: David (74.)
piros lap: M. Araujo (59., Peru)

Argentína – Chile 1-0 (0-0)
gól: L. Martínez (88.)

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Argentína 6 pont, 2. Kanada 3, 3. Chile és Peru 1-1 (0-1)