Schäfer András gólpasszal ünnepelte 50. meccsét az Union Berlinben

Ulrik Pedersen/DeFodi Images via Getty Images

Az Union Berlin vasárnap 4-3-ra kikapott hazai pályán a szintén kieséstől fenyegetett Bochumtól  a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában.

A berliniek már a félidőben már háromgólos hátrányban voltak, a 63. percben azonban egy gólra csökkentették a különbséget. Ezt követően egy labdaszerzés után Schäfer András, aki 50. alkalommal lépett pályára a csapatban, Chris Bediát hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

A magyar középpályást a 70. percben lecserélték, az Union pedig nem tudott egyenlíteni, de 4-2 után megint felzárkózott egy gólra.

Egy másik Bundesliga-meccsen a Leverkusen 5-1-re nyert Frankfurtban, ezzel  idénybeli 48. tétmérkőzését is veretlenül lejátszotta és beállította a Benfica csúcsát. A portugál együttes 1963 decembere és 1965 februárja között 48 tétmérkőzésen nem talált legyőzőre valamennyi sorozatot figyelembe véve.