Konferencia Liga: bombameglepetésre Angliában nyert a Fradit kiejtő Olympiakosz

JUSTIN TALLIS / AFP
Birminghamban mesterhármast ért el a görögök marokkói csatára, Ajub El-Kabi
Nem akármilyen eredményt ért el az Olympiakosz labdarúgócsapata, amely a konferencia Liga elődöntőjének első mérkőzésén 4-2-re győzött a Premier League-meglepetéscsapatának, az Aston Villának otthonában.

A legjobb 32 között a Fradi kiverő görögök nagyszerűen kezdtek, és a marokkói válogatott Ajub El-Kabi két találatával már a 29. percben 2-0-ra vezettek, csendre intve ezzel a Villa Park közönségét.

A hazaiak az első félidő ráadásában szépítettek, Ollie Watkins szépen lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2), majd a második félidő elején Moussa Diaby éles szögből meglepte a vendégek kapusát (2-2).

Az egyenlítés azonban nem törte meg a görögöket, El-Kabi büntetőből triplázni tudott, majd az argentin Santiago Hezze megpattanó lövésével visszaállt a kétgólos különbség.

A 84. percben a hazaiaktól Douglas Luiz tizenegyest rontott,

így a hazai bajnokságban csupán negyedik Olympiakosz végül magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a PL-meglepetéscsapata, az ősszel minden bizonnyal a Bajnokok Ligájában induló Aston Villa ellen.

A másik elődöntőben a Ferencváros csoportját megnyerő Fiorentina hiába vezetett kétszer is hazai pályán, úgy tűnt, végül be kell érnie a 2-2-es döntetlennel a belga Club Brugge ellen. Azonban a 91. percben a három perccel korábban becserélt M’Bala Nzola csak begyötörte az olaszok győztes találatát (3-2).

Konferencia Liga, elődöntő, első mérkőzések

Aston Villa (angol) – Olympiakosz (görög) 2-4 (1-2)
gól: Watkins (45+1.), Diaby (52.), illetve el-Kaabi (17., 29., 56., a harmadikat 11-esből), Hezze (67.)

Fiorentina (olasz) – FC Bruges (belga) 3-2 (2-1)
gól: Sottil (5.), Belotti (37.), Nzola (90+1.), illetve Vanaken (17., 11-esből), Thiago (63.)