Meglepte az AS Romát, továbbra is veretlen a szezonban a Leverkusen

Filippo MONTEFORTE / AFP
Robert Andrich bombagóllal segítette győzelemhet a Bayer Leverkusent
Idegenben aratott 2-0-s győzelemmel közelebb került az Európa Liga döntőjéhez a Bayer Leverkusen labdarúgócsapata, amely az AS Roma vendégeként nyert.

A németek sokkal jobban futballoztak az első félidőben, ugyan Lukaku révén a rómaiak kapufáig jutottak, a 28. percben egy kapitális hibát megbosszult az ellenfél. Karsdorp röviden adott haza, Grimaldo lecsapott rá, az ötös bal oldali sarkától visszagurította a labdát, Wirtz pedig nem hibázott (0-1).

Ezt követően még Wirtz, Andrich és Frimpong is növelhette volna az előnyt, végül maradt a szünetig az egygólos német előny.

A második félidőben ugyan lendületesebben kezdett a római együttes, ám a 73. percben Andrich 22 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, beállítva ezzel a 0-2-s végeredményt.

A friss német bajnok Leverkusen ezzel továbbra is veretlen még a 2023-24-es szezonban.

A másik elődöntőben az olasz Atalanta 1-1-es döntetlent ért el a francia Olympique Marseille otthonában.