Története összes szerencsétlenségéért visszavág a Leverkusen

MARIUS BECKER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Ezúttal Robert Andrich lett a Leverkusen megmentője

A szerencsével sem áll hadilábon, de akaratereje valóban legyőzhetetlenné teszi 2023-24-ben a Bayer Leverkusent, amely sorozatban harmadik tétmérkőzésén mentett bravúrosan döntetlenre.

A története első bajnoki címét behúzó csapat a szezon során többször alkotott zseniálisan az utolsó utáni pillatatokban – elég, ha csak az azeri Qarabag elleni Európa Liga-nyolcaddöntőre gondolunk, ahol idegenben a 92. percben egyenlített 2-2-re, otthon pedig a 93. és a 97. percben fordította maga javára a párharcot (3-2).

Nos, ez az őrült széria az elmúlt másfél hétben ismét folytatódott. Előbb az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján Jeremie Frimpong a 89. percben egyenlített a West Ham United ellen, majd múlt vasárnap Josip Stanisic a 97. percben mentett pontot a Dortmund otthonában (2-2).

Szombaton aztán kellett a csoda a dobogóért hajtó Stuttgart ellen is, amely a 60. percben még 2-0-ra vezetett, de aztán Amine Adli szépített, Robert Andrich pedig a 96. percben begyötörte a 2-2-es döntetlent érő találatot.

A Leverkusen ezzel 46 mérkőzésre növelte veretlenségi sorozatát – félelmetes!

Bundesliga, 31. forduló

Bayer Leverkusen–Stuttgart 2-2 (0-0)
gól: Adli (62.), Andrich (90+6.), illetve Führich (47.), Undav (57.)

Augsburg – Werder Bremen 0-3 (0-0)
gól: Schmid (52.), Ducksch (61.), Deman (90.)

Bayern München – Eintracht Frankfurt 2-1 (1-1)
gól: Kane (9., 61., a másodikat 11-esből), illetve Ekitiké (23.)

Freiburg – Wolfsburg 1-2 (1-0)
gól: Bornauw (42., öngól), illetve Arnold (82.), Lacroix (90.)

RB Leipzig – Borussia Dortmund 4-1 (2-1)
gól: Openda (23.), Sesko (45+2.), Simakan (46.), Baumgartner (80.), illetve Sancho (20.)