Félelmetes formára kapcsolt a PL-ben a Manchester City

Ben Stansall / AFP
Phil Foden duplázott a Brighton otthonában
Sorozatban negyedik győzelmét aratta a Manchester City az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában úgy, hogy mindegyik mérkőzésen legalább négy gólt szerzett.

A címvédő az Aston Villa (4-1), a Crystal Palace (4-2) és a Luton Town (5-1) elagyabugyálása után a Brighton otthonában 4-0-ra győzött: Phil Foden duplázott, Kevin De Bruyne és Julian Álvarez egyszer-egyszer volt eredményes.

A statisztikák szerint ez a negyedik alkalom, hogy egy csapat négy egymást követő PL-mérkőzésen legalább négy gólt szerezzen: 2000 áprilisában a Manchester United, 2022 májusában a Manchester City, idén február-márciusban pedig az Arsenal volt képes erre.

Győzelmével a City 76 pontnál jár, így – megelőzve a Liverpoolt – fellépett a tabella második helyére. Az Arsenal egy ponttal áll előtte, ám a manchesteriek egy meccsel kevesebbet játszottak.