A triplázó Foden tette a sínre a meglepett Manchester Cityt

Ben Stansall / AFP
Phil Foden triplázott a Brentford ellen
Idegenben aratott 3-1-es győzelmet a címvédő Manchester City labdarúgócsapata a Brenford ellen a Premier League 23. fordulójának hétfői mérkőzésén.

A manchesteriek végig nagy mezőnyfölényben futballoztak, vezetést mégis a hazaiak szereztek. A 21. percben Flekken hatalmas kapuskirúgása átszáll és átpattant mindenki felett, Maupay azonban számított erre, így méteres előnnyel száguldhatott a kapuig (1-0).

A félidőt azonban nem tudta kihúzni a Brentford, a ráadásban egy röviden kifejelt labdát Foden helyezett el a kapuban (1-1).

A második félidőben folytatódott a Foden-show, a 23 éves középpályás az 53. percben egy közeli fejessel már a vezetést is megszerezte csapatának (1-2), majd a 70. percben mesterhármast szerezve beállította az 1-3-as végeredményt.