Az Afrika Kupán kiderült, gólt ér, ha van egy éles eszű csatárod

Daka gyors helyzetfelismerése mellett Kangwa remek rúgótechnikája is kellett hozzá.

Gólt ért Patson Daka gyors helyzetfelismerése és Kings Kangwa remek rúgótechnikája az Afrika Kupán.

Zambia a Kongói DK ellen játszotta első meccsét, és 0-0-s állásnál Lionel Mpasi kapus a 16-oson kívül fejjel mentett Daka elől. Bár a csatár ütközött a kapussal, villámgyorsan felpattant, és elvégezte a bedobást, a labda pedig Kangwa elé került, aki nyomban ráemelte, mivel Mpasi még kint kolbászolt. A Kongói DK két védője így is kisegíthette volna a kapust, ám mindketten elvétették a labdát, amely az üres kapuban landolt.

Zambia azonban mindössze négy percig vezetett, mert a Brentfordban játszó Wissa egy szép támadás végén egyenlített. A második félidőben úgy tűnt, a Kongói DK kezezés miatt büntetőt lőhet, ám ezt a videózás után visszavonta az etióp bíró, így maradt az 1-1.

A csoport másik meccsén a katari vébén negyedik helyen végzett Marokkó 3-0-ra verte Tanzániát. Marokkó a csapatkapitány Saiss révén szerzett vezetést a 30. percben, de Hakimiék csak akkor tudták lezárni a találkozót, amikor Miroshi megkapta a második sárgáját, és Tanzánia ezzel tíz emberre fogyatkozott.