Szoboszlaiék lehetnek csalódottabbak a döntetlennel végződő rangadó után

Paul ELLIS / AFP

A Liverpool 1-1-es döntetlent játszott az Arsenallal, így a londoni csapat tölti a karácsonyt a tabella élén. Szoboszlai Dominik végigjátszotta a meccset a Liverpoolban.

Az Arsenal a 4. percben elszomorította a hazai közönséget, amikor Ödegaard szabadrúgásánál középen Gabriel érkezett a legjobb ütemben, és Gakpót lerázva a hálóba fejelt.

Tíz perccel a bekapott gól után mutatta az első életjelet a Liverpoool, de Szalah kapáslövése az oldalhálóban landolt.

A 20. percben tizenegyest kiáltott az Anfield népe, amikor Szalah a 16-osnál megpróbálta elvinni a labdát Ödegaard mellett, ám az egyensúlyát kissé elvesztő Arsenal-csapatkapitány kézzel beleütött. A VAR-szobában hosszasan nézték vissza az esetet, ám végül nem hívták ki Chris Kavanagh játékvezetőt, hogy tekintse meg ő is újra a szituációt.

Az egyenlítés az első félóra végén jött össze Szoboszlai csapatának, amikor Alexander-Arnold fantasztikus indításánál Zincsenko kissé elszámolta magát, majd Szalah könnyen befűzte ukrán ellenfelét, aztán a rövid felsőbe lőtt.

A második félidőben a Liverpool kétszer is centikre volt a góltól, előbb a csereként beállt Elliott lövése Gabrielen megpattanva érte a jobb kapufát, majd egy 5 a 2 elleni kontra végén Alexander-Arnold a lécet találta el óriási ziccerben.

A második félidőben csak két kaput eltalált lövés volt, mindkettőt a Liverpool jegyezte, és ott volt még a két kapufa, amit hivatalosan nem tüntetnek fel a statisztikában a kaput eltalált kísérletek között.

Az 1-1 azt jelenti, hogy az Arsenal tölti a karácsonyt a tabella élén, de nagyon szoros a verseny, mivel a negyedik Tottenham – amely nagy izgalmak után verte 2-1-re az Evertont – csak négy pontra van az Arsenaltól. És a mostani eredménynek a Manchester City is örülhet, mivel ha behúzza a klubvilágbajnokság miatt elhalasztott meccsét, csak három pontra lesz az éllovastól.