Élő Nemzetközi foci

„Auf wiedersehen” – kínos manchesteri BL-blama, csoportutolsóként esett ki a United

Peter Powell / AFP
Nem sikerült csodát tennie a Manchester Unitednek, amely hazai pályán kikapott 1-0-ra a Bayern Münchentől, így csoportja utolsó helyén végezve fejezte be az európai kupaszereplését. Láthattunk egy szürreális öngólt, míg Angel Di María szögletből talált be. A keddi BL-meccsek összefoglalója.

A Manchester United elég nehéz helyzetbe hozta magát az utolsó forduló előtt, ugyanis a továbbjutásához az kellett volna, hogy legyőzze a Bayern Münchent, miközben a csoport másik meccsén (Köbenhavn-Galatasaray) döntetlen szülessen. Ezek közül egy sem teljesült végül.

Egy viszonylag kiegyenlített első félidő után ugyanis a Bayern magához ragadta a kezdeményezést az Old Traffordon, majd egy lassan felépített támadás végén Harry Kane adott tökéletes passzt Kingsley Comannak, aki szabadon maradva nem hibázott. Ezzel eldőlt ez a meccs, közben pedig a Köbenhavn 1-0-ra legyőzte a Galatát, így a dánok kisebb meglepetésre továbbjutottak a Bayern mögött.

Auf wiedersehen

– zúgták az Old Traffordra ellátogató Bayern-drukkerek a meccs végén.

A nagyok közül még az olasz bajnok Napoli volt veszélyben a játéknap előtt, igaz, két góllal ki kellett volna kapnia ahhoz a Bragától, hogy ne jusson tovább. Nos, a nápolyiak egy furcsa öngólnak köszönhetően szereztek vezetést (Saatci már a 9. percben, a felső léc segítségével bevette portugál csapat kapuját), majd a napokban az év afrikai labdarúgójának megválasztott Victor Osimhen duplázta meg az előnyt, a Napoli pedig könnyedén nyert.

Ki kell még emelni a történések közül, hogy az argentin válogatottal világbajnoki címet nyert Angel Di María közvetlenül szögletrúgásból szerzett gólt (a portugálok EL-be jutását végül egy 92. percben gól biztosította be), illetve,

a Real Madrid hátrányból fordítva nyert végül 3-2-re és végzett hibátlan mérleggel  csoportkörben.

Bajnokok Ligája, 6. forduló

A csoport:

Manchester United (angol)-Bayern München (német) 0-1 (0-0)
gól: Coman (71.)

FC Köbenhavn (dán)-Galatasaray (török) 1-0 (0-0)
gól: Lerager (58.)
piros lap: Lerager (90.)

A csoport végeredménye: 1. Bayern München 16 pont, 2. Köbenhavn 8, 3. Galatasaray 5, 4. Manchester United 4

B csoport:
Lens (francia)-Sevilla (spanyol) 2-1 (0-0)
gól: Frankowski (63., 11-esből), Fulgini (96.), illetve Ramos (79., 11-esből)

PSV Eindhoven (holland)-Arsenal (angol) 1-1 (0-1)
gól: Vertessen (50.), illetve Nketiah (42.)

A csoport végeredménye: 1. Arsenal 13 pont, 2. PSV Eindhoven 9, 3. Lens 8, 4. Sevilla 2

C csoport:

SSC Napoli (olasz)-Braga (portugál) 2-0 (2-0)
gól: Saatci (9., öngól), Osimhen (33.)

Union Berlin (német)-Real Madrid (spanyol) 2-3 (1-0)
gól: Volland (45+1.), Kral (85.), illetve Joselu (62., 72.), Ceballos (89.)

A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18 pont, 2. SSC Napoli 10, 3. Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:

Internazionale (olasz)-Real Sociedad (spanyol) 0-0

Salzburg (osztrák)-Benfica (portugál) 1-3 (0-2)
gól: Sucic (57.), illetve Di Maria (32.), Rafa Silva (45+1.), Cabral (92.)

A csoport végeredménye: 1. Real Sociedad 12 (7-2), 2. Internazionale 12 (8-5), 3. Benfica 4 (7-11), 4. Salzburg 4 (4-8)

Mi van itt? Di María szögletből szerzett gólt a Salzburg ellen

Hogy ez menyire ritka, arra legyen elég az a statisztika, hogy 22 éve nem szereztek gólt a Bajnokok Ligájában közvetlenül szögletből – 2001 márciusában a lazoós Claudio Lópeznek sikerült legutóbb. A Benfica argentin világbajnokának tekerésébe csak beleérni tudott a salzburgi kapus.

Döbbenetes öngól a nápolyi BL-meccsen

A Braga a továbbjutás reményében utazott Nápolyba, azonban két góllal le kellene győznie ahhoz az olasz bajnoki címvédőt, hogy megszerezhesse a csoport második helyét. A portugálok azonban már a 9. percben hátrányba kerültek, miután Saatci furcsa körülmények között, a felső léc “segítségével” a saját kapujába talált.