Hat gólt és egy rendhagyó rekordot hozott a City-Tottenham rangadó

Darren Staples / AFP
Fordulkatos mérkőzésen játszott egymással 3-3-as döntetlent a Manchester City és a Tottenham Hotspur az angol bajnokságban.

Egészen szürreálisan indult a manchesteri találkozó, ugyanos Szon Hungmin a 6. percben megszerezte a vezetést a Tottenhamnek, majd a 9. percben egy középre ívelt labda után véletlenül a saját kapuját is bevette.

137 másodperc telt el a két találat közt, a The Athletic szerint ez a legrövidebb idő, ami alatt valaki gólt és öngólt szerzett a Premier League-ben.

A gyors egyenlítés eléggé feldobta a Cityt, az első félidőben a hazaiak uralták a játékot, volt két kapufájuk, Foden pedig a vezetést is megszerezte. A második félidő elején mind a két kapusnak akadt dolga, majd Lo Celso egy lapos lövéssel kiegyenlített, Ederson belekapott ugyan a lövésbe, de védeni nem tudott.

A City a 81. percben visszavette a vezetést, de nem örülhetett sokáig, ugyanis Kulusevski fejese után a labda a felső lécről a kapuba pattant. Mindez a 90. percben történt, és ugyan volt még bőven ráadás, maradt a 3-3 a végeredmény.

Ezzel a góllal alakult ki a 3-3:

Lehetett volna ígéretes támadása egyébként még a Citynek, Grealish törhetett volna kapura, de a játékvezető Simon Hooper azonban végül megakasztotta az akciót, hogy a manchesteriek a saját térfelükön végezzenek el szabadrúgást.

A Manchester City ezzel a pontvesztéssel a harmadik helyen ragadt, nem tudta visszaelőzni a Fulham elleni hétgólos meccset megnyerő Liverpoolt. A Spurs három vereség után szerzett ismét pontot.