Szoboszlai nélkül jutott tovább a Liverpool az Európa Ligában

Oli SCARFF / AFP

A Szoboszlai Dominik nélkül felálló Liverpool FC házigazdaként 4-0-ra győzött a LASK Linz ellen a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel bebiztosította a továbbjutását. A magyar válogatott csapatkapitánya a cseresorból nézte végig a találkozót.

Bolla Bendegúz kezdő volt – és a 68. percben lecserélték – a svájci Servette együttesében, amely odahaza 1-1-es döntetlen játszott az AS Romával, így már biztosan a Konferencia Ligában folytatja.

Visszatért sérüléséből Sallai Roland, aki a 78. percben lépett pályára az Olympiakosz ellen. Csapata, a Freiburg kiütéssel nyert, 5-0 lett a vége, a németek továbblépnek a csoportjukból. A csoport másik meccsén a West Ham United – Tomas Soucek 89. percben szerzett góljával – 1-0-ra győzött a Topolya SC otthonában. A házigazdáknál Sós Bence a 86. percben állt be. A londoniak szintén továbbjutottak az A csoportból.

Az Olympique Marseille otthon 4-3-ra nyert az Ajax ellen, Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármassal járult hozzá a sikerhez, ami továbbjutást jelentett csapatának.

A francia Stade Rennes 3-0-ra nyert az izraeli Maccabi Haifa ellen a palesztin-izraeli fegyveres konfliktus miatt a Puskás Arénában zárt kapuk mögött rendezett találkozón.

Az Európa Ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába.