Feltámadt az európai kupák legrosszabb csapata

Úgy vágott neki a Konferencia Liga-csoportkör negyedik fordulójának az Olimpija Ljubljana, hogy a három európai kupasorozat még versenyben lévő 96 csapata közül egyedüliként állt pont és szerzett gól nélkül. A szlovének otthon 1-0-ra kaptak ki a szlovák Slovan Bratislavától, Lille-ben 2-0-s, a feröeri bajnok KÍ Klaksvík vendégeként pedig 3-0-s vereséget szenvedtek. Utóbbi ellen jöhetett a visszavágás, és a csapat meg is tett mindent a siker érdekében.

A 22. percben úgy tűnt, meg is törik az átok, ám Rui Pedro hiába szerzett gólt, a videobíró érvénytelenítette.

A második félidő elején újabb nagy lehetőség adódott, Jonatan Johansson kapus ügyetlenkedése nyomán ismét Rui Pedro került helyzetbe, de nem tudott élni vele, majd a labda egy védő kezére pattant, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy ez nem ért büntetőt.

A 63. percben emberelőnybe került az Olimpija, miután a gólerős középpályás (a Fradinak a BL-selejtezőben két gólt vágó) Arni Frederiksberg megkapta a második sárga lapját.

Az Olimpija aztán nagy nyomást gyakorolt a vendégek kapujára, de csak a 84. percben sikerült megtörni az ellenállást, amikor egy szöglet után a cserejátékos David Sualehe betalált a kapu bal felső sarkába (1-0). A 88. percben egy másik csere, Mustafa Nukic is beköszönt, beállítva a 2-0-s végeredményt.

A csapat ezzel történelmi sikert ért el, hiszen a csoportkörben az első góljait és pontjait is megszerezte – erre korábban még nem volt példa.

Ami a többi meccset illeti, a PAOK, a Viktoria Plzen és az Eintracht Frankfurt is biztosította továbbjutását. A plzeniek a negyedik meccsüket is megnyerték, ezúttal házigazdaként 1-0-ra győztek a horvát Dinamo Zagreb ellen, és biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben.

A görög PAOK már nem százszázalékos, ugyanis odahaza 2-2-es döntetlent játszott a skót Aberdeennel, ennek ellenére biztosan továbbjut a G csoportból. Az még nem dőlt el, hogy az első vagy a második helyen, ugyanis az Eintracht Frankfurt 1-0-ra győzött Helsinkiben, és szintén továbbjutott.

A belga Gent a nigériai Gift Orban mesterhármasával nyert az izlandi Breidablik otthonában, az afrikai támadó tíz hónapon belül már ötödik alkalommal szerzett legalább három gólt egy találkozón. Egy másik belga együttes, a Club Brugge is továbbjutott azzal, hogy 2-0-ra legyőzte a svájci Luganót. Ezt a találkozót Bognár Tamás vezette.

Konferencia Liga, 4. forduló

A csoport:
Slovan Bratislava (szlovák) – Lille OSC (francia) 1-1 (0-1)
Olimpija Ljubljana (szlovén) – KÍ Klaksvík (feröeri) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. Lille 8, 2. Slovan Bratislava 7, 3. KÍ Klaksvík 4, 4. Olimpija Ljubljana 3.

B csoport:
Breidablik (izlandi) – Gent (belga) 2-3 (2-1)
Zorja Luhanszk (ukrán) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1-3 (0-3)

Az állás: 1. Gent 10 pont/4 mérkőzés, 2. Maccabi Tel-Aviv 6/3, 3. Zorja Luhanszk 4/3, 4. Breidablik 0/4.
A Maccabi Tel-Aviv – Zorja Luhanszk meccset november 25-én pótolják.

C csoport:
FK Asztana (kazah) – KF Ballkani (koszovói) 0-0
Viktoria Plzen (cseh) – Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (1-0

Az állás:1. (és továbbjutott) Viktoria Plzen 12 pont, 2. KF Ballkani 4 (3-3), 3. FK Asztana 4 (4-8), 4. Dinamo Zagreb 3

D csoport:
Club Brugge (belga) – Lugano FC (svájci) 2-0 (0-0)
Besiktas (török) – Bodö/Glimt (norvég) 1-2 (0-1)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Club Brugge 10 pont, Bodö/Glimt 7, 3. Lugano FC 4, 4. Besiktas 1.

E csoport:
Aston Villa (angol) – AZ Alkmaar (holland) 2-1 (0-0)
Legia Warszawa (lengyel) – Zrinjski Mostar (bosnyák) 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Aston Villa 9 pont (9-5), 2. Legia Warszawa 9 (7-4), 3. Zrinjski Mostar 3 (5-8), 4. AZ Alkmaar 3 (6-10)

F csoport:
Ferencváros – Genk (belga) 1-1 (0-0)
Cukaricki (szerb) – Fiorentina (olasz) 0-1 (0-1)

Az állás: 1. Fiorentina 8 pont, 2. Ferencváros 6 (6-4), 3. KRC Genk 6 (5-3), 4. Cukaricki 0.