Nemzetközi foci bajnokok ligája

Piros lap, két tizenegyes és hét gól – őrült BL-meccsen kapott ki a Manchester United

Jonathan NACKSTRAND / AFP

A Manchester United szerda este őrült mérkőzésen 4-3-ra kikapott az FC Köbenhavn vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Rasmus Höjlund már a második percben betalált, sőt a 28. percben duplázni is tudott az angolok csatára, ekkor még sima győzelemnek ígérkezett a vendégek számára a mérkőzés. Csakhogy nem sokkal a félidő vége előtt Marcus Rashford megpróbálta fedezni a labdát, ám eközben rálépett ellenfele lábára, amiért VAR-ozás után kiállította a játékvezető.

Azonnal összeomlottak a manchesteriek. Két perccel később egy centerezést Mohamed Elyounoussi gurított a kapuba közelről, majd Harry Maguire kezezését hosszú videózás után tizenegyesnek ítélte a játékvezető, a büntetőt pedig Diogo Goncalves értékesítette. Szünetben sikeresen rendezte atomjaira hulló sorait az MU, sőt egy tizenegyesből Bruno Fernandes a vezetést is megszerezte. Úgy tűnt, hogy ezzel meg is van a három pont, ám Lukas Lerager kiegyenlített a 83. percben.

Percekkel később jött a gigantikus pofon a manchesterieknek, egy lecsorgó labdát Roony Bardghji a földre pattintva küldött a bal felső sarokba. Ezzel nyertek a dánok úgy, hogy először vezettek a mérkőzésen a 87. percben.

Fontos szerepet játszott egy büntető a Salzburg-Inter meccsen is, igaz itt csak egyre volt szükség: a mindent eldöntő tizenegyest Lautaro Martínez lőtte be. Büntetőből szerezhetett volna vezetést a Braga is a Real Madrid ellen, ám Djalo nem élt a lehetőséggel. A spanyoloktól viszont Brahim Diaz, Rodrygo és Vinícius Junior is betalált. Nem minden spanyol csapatnak volt jó napja, a Sevilla úgy kapott ki 2-0-ra az Arsenaltól, hogy a 97. percig kapura lövése sem volt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, szerdai mérkőzések

A csoport:
Bayern München (német)-Galatasaray (török) 2-1 (0-0)
gólszerzők: Kane (80., 86.), illetve Bakambu (93.)

FC Köbenhavn (dán)-Manchester United (angol) 4-3 (2-2)
g.: Elyounoussi (45.), Goncalves (45+9., tizenegyesből), Lerager (83.), Bardghji (87.), illetve Höjlund (3., 28.), Bruno Fernandes (69., tizenegyesből)
piros lap: Rashford (42., Manchester)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. FC Köbenhavn 4 (7-8), 3. Galatasaray 4 (7-9), 4. Manchester United 3

B csoport:
Arsenal (angol)-Sevilla (spanyol) 2-0 (1-0)
g.: Trossard (30.), Saka (64.)

PSV Eindhoven (holland)-RC Lens (francia) 1-0 (1-0)
g.: De Jong (13.)
kiállítva: Guilavogui (93.)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. RC Lens 5 (4-4), 3. PSV Eindhoven 5 (4-7), 4. Sevilla 2

C csoport:
Real Madrid (spanyol)-SC Braga (portugál) 3-0 (1-0)
————————————————–
g.: Díaz (27.), Vinícius Júnior (58.), Rodrygo (61.)

SSC Napoli (olasz)-Union Berlin (német) 1-1 (1-0)
g.: Politano (39.), illetve Fofana (52.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 12 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 3, 4. Union Berlin 1

D csoport:
FC Salzburg (osztrák)-Internazionale (olasz) 0-1 (0-0)
g.: Martínez (85., tizenegyesből)

Real Sociedad (spanyol)-Benfica (portugál) 3-1 (3-0)
g.: Merino (6.), Oyarzabal (11.), Barrenetxea (21.), illetve Rafa Silva (50.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 10 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 10 (5-2), 3. FC Salzburg 3, 4. Benfica 0