A Milan kétgólos előnyt herdált el, Mourinho hiába tolta be a buszt az Inter ellen

Franco Romano / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Kétgólos hátrányt dolgozott le a Napoli a Milan ellen a Serie A 10. fordulójának rangadóján.

Az első félidő egyértelműen a Milané volt, Giroud megtörte a szeptember elseje óta tartó gólcsendjét, és két fejesével kedvező helyzetbe hozta a csapatát. A Milan akár le is zárhatta volna a meccset 2-0 után, de eltékozolta a helyzeteit, a Napoli pedig más felfogásban kezdte a második félidőt, és Politano szenzációs villanásával – kiosztott egy esernyőt a most debütáló Pellegrinónak, becsapta Theo Hernándezt, majd pazar lövést küldött a léc alá – életre keltette a hazaiakat.

Hernández és Leao tehetett volna róla, hogy a Milan ismét kettővel vezessen, ehelyett 2-2 állt az eredményjelzőn, mert Raspadori bivalyerős szabadrúgására Maignan nem ért oda. A hosszabbításban mindkét csapat megnyerhette volna a meccset, ám Calabria ziccerben az oldalhálóba fejelt, majd a meccs utolsó jeleneténél Kvarachelia lövését Maignan védte lábbal.

A forduló másik rangadóján José Mourinho betolta a buszt az Inter ellen, és ez a taktika sokáig jól működött, ám a 81. percben Thuram beköszönt Dimarco beadása után, és ezzel az Inter visszavette a vezetést a tabellán a Juventustól.

A forduló legőrültebb, legfordulatosabb meccsét Cagliariban vívták: a Frosinone a 49. percig háromgólos előnyt hozott össze, de a szárdok a 72. percben szépítettek, majd a hosszabbításban duplázó Pavoletti főszerepésével meg is nyerték a meccset 4-3-ra!