A 90+6. percben esett a gól, amivel élre állt a Juve

MARCO BERTORELLO / AFP

A Juventus 1-0-ra győzött a Verona ellen a Serie A 10. fordulójában.

Sokáig úgy nézett ki, frusztráló meccs lesz ez a Juventus, és főleg Moise Kean számára, az olasz válogatott csatár ugyanis két gólt is szerzett, de mindkettőt elvették a videózás után.

Az elsőnél gyönyörű szólót mutatott be, hogy aztán kiderüljön, a támadás elején a sarka közelebb volt az ellenfél kapujához, mint a védő lába, úgyhogy les miatt visszavonták a gólt.

A második félidőben szerzett gólja előtt a támadás elején Kean odacsapott Faraoninak, de azért a veronai védő jelentősen rájátszott az esetre, és amikor látta, hogy Kean gólt fejelt, nagyon elkezdte fájlalni a fejét.

Keant a 62. percben cserélte le Allegri, a csatár pedig nem értette, miért kellett lejönnie, és dühösen egyből az öltözőbe vonult. A Verona szívósan védekezett, és bár nyomott a Juventus, úgy nézett ki, hogy marad a 0-0. A hosszabbítás legvégén azonban Milik fejese kijött a bal kapufáról, és Cambiaso kihasználta, hogy a gólvonalon álló Dawidowicz nem bikázta ki a labdát a stadionból.

A 23 éves védőnek ez volt az első gólja a Juve mezében, csapata pedig ezzel az élre állt. Igaz, vasárnap mindkét milánói csapat visszaelőzheti, bár mind az Interre (a Roma ellen), mind a Milanra (Nápolyban) rangadó vár.