A szünet után nyolc gólt rámolt be a Bayern, Kane a félpályáról tréfálta meg a kapust

Christof STACHE / AFP

A mesterhármast szerző Harry Kane vezérletével a Bayern München 8-0-ra verte a Darmstadtot a Bundeliga 9. fordulójában.

A müncheniek kapujába ezen a meccsen tért vissza hosszú kihagyása után – a katari világbajnokságot követően síbalesetben eltörte a lábát – Manuel Neuer, akinek lehet, hogy már a 4. percben dolga lett volna, ám a labdát a saját 16-osa előtt eladó Kimmich leterítette Mehlemet, amiért piros lapot kapott.

Nem sokáig volt azonban emberelőnyben a Darmstadt, Gjasula ugyanis szintén a kiállítás sorsára jutott, amikor közvetlenül a 16-os vonala előtt szabálytalankodott Laimerrel. Sőt, a szünet előtt már a Bayern állt jobban létszámban, mivel Maglica is pirosat kapott a Kane elleni szabálytalansága miatt,

így a Bundesliga történetében először fordult elő, hogy mindössze 19 játékos fejezte be az első játékrészt.

Félidőben 0-0 volt az állás, aztán jött a Bayern-henger. Kane fejesével az 51. percben szerzett vezetést a hazai csapat, majd 13 perc alatt további három gólt rámolt be a duplázó Sané, valamint Musiala révén.

A 69. percben Kane a meccs, de lehet, hogy az idény legszebb gólját lőtte: észrevette, hogy a Darmstadt kapusa kint állt, és a kezdőkörből beemelte a labdát.

A 71. percben Müller is feliratkozott a góllövők közé, majd Musiala csatlakozott a duplázók táborához, végül Kane tette teljessé a mesterhármasát a szintén nagyot játszó – összesen három gólban szerepet vállaló – Sané okos passza után.

8 Bayern-gól másfél percben:

A magyar érdekeltségű csapatok közül a Hoffenheim Szalai Attila nélkül győzött az eddig hazai környezetben százszázalékos Stuttgart – amelyből sérülés miatt hiányzott a góllövőlistát 14 góljával vezető Guirassy – otthonában, ezzel klubrekordját tovább javítva mind az öt meccsét megnyerte idegenben a bajnoki szezonban.

A sérült Schäfer Andrást hosszú ideje nélkülöző Union Berlin a Werder Bremen vendégeként kapott ki. Az előző idényben negyedik, így BL-induló fővárosiak sorozatban a hetedik vereségüket szenvedték el a Bundesligában, az összes sorozatot számolva pedig ez volt az Union tizedik egymást követő zakója.

A magyar válogatott Willi Orbánt és Gulácsi Pétert is foglalkoztató RB Leipzig simán, 6-0-ra legyőzte a vendég Kölnt. A sérült Orbán nem volt a keretben, míg a hosszú kihagyás után felépült Gulácsi ezúttal is a cserepadon kapott helyet.

A lipcsei együttesben Luis Openda duplázott, Xavi Simons pedig két gólpasszt osztott ki. A Leipzig már a félidőben 4-0-ra vezetett, az utolsó előtti helyen álló vendégek pedig a 80. perctől emberhátrányban futballoztak.