A hollandok egy 90+3. perces tizenegyessel kerültek az Eb-részvétel kapujába

Angelos TZORTZINIS / AFP

Szlovákia és Hollandia is hatalmas lépést tett az Eb-részvétel felé.

Mindkét csapat a legnagyobb riválisa otthonában győzött 1-0-ra, a szlovákok Duris 77. percben góljával gyűrték le Luxemburgot, míg a hollandok még jobban kicentizték, Van Dijk a 90+3. percben lőtte be a három pontot érő tizenegyest.

Ez már a második holland tizenegyes volt a meccsen, mert az első félidőben Weghorst büntetőjét Vlahodimosz kivédte.

A hollandok ugyanúgy 12 ponttal állnak, mint a görögök, és eggyel több meccsük van, úgyhogy minden jel arra mutat, hogy övék lesz a második hely a B csoportban a franciák mögött. A szlovákok szintén páholyban érezhetik magukat, mivel két körrel a vége előtt öt pont az előnyük Luxemburg előtt.

A továbbjutást már korábban kiharcoló portugálok nem lazsáltak a bosnyákok otthonában, mert már az első félidőben kialakult a 0-5-ös végeredmény. Az ötből két gólt szerzett Cristiano Ronaldo, az elsőt tizenegyesből lőtte, a másodiknál pedig szépen átemelte a kapust, de várnia kellett, míg a VAR is rábólintott arra, hogy nem lesről indult.

A Ronaldo-dupla (127 gólnál jár a válogatottban, idén pedig a klubjában és a nemzeti csapatban összesen 40-nél, amivel listavezető) után még betalált Bruno Fernandes,

Joao Cancelo, aki nagyon szépen emelt a bal felsőbe,

valamint a Barcelonánál kivirágzó Joao Félix is.

Bár a bosnyákok a csoport utolsó előtti helyére estek vissza, az most eldőlt, hogy a Nemzetek Ligája-szereplés miatt ott lesznek a rájátszásban.

Az F csoportban a belga-svéd meccs a vendégek kérésére a félidőben félbeszakadt, miután Brüsszel belvárosában két svéd mezbe öltözött szurkolót agyonlőttek.

Eb-selejtezők, 8. forduló:

B csoport:
Görögország – Hollandia 0-1 (0-0)
Gibraltár – Írország 0-4 (0-2)

Az állás: 1. Franciaország 18 pont/6 mérkőzés, 2. Hollandia 12/6, 3. Görögország 12/7, 4. Írország 6/7, 5. Gibraltár 0/6

J csoport:
Izland – Liechtenstein 4-0 (2-0)
Bosznia-Hercegovina – Portugália 0-5 (0-5)
Luxemburg – Szlovákia 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Portugália 24 pont, 2. Szlovákia 16, 3. Luxemburg 11, 4. Izland 10, 5. Bosznia-Hercegovina 9, 6. Liechtenstein 0

F csoport:
Belgium – Svédország 1-1-es állásnál a szünetben félbeszakadt
Azerbajdzsán – Ausztria 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés (16-3), 2. Ausztria 16/7 (15-7), 3. Svédország 6/5, 4. Azerbajdzsán 4/6, 5. Észtország 1/6