Ezúttal nem ért pontot Sallai gólja az Európa Ligában

THOMAS KIENZLE / AFP

Azok után, hogy két hete az Olympiakosz ellen idegenbeli győzelemmel kezdett a Freiburg a labdarúgó Európa Ligában, a hazai bemutatkozás nem lett ennyire sikeres. Sallai Roland – csakúgy, mint Görögországban – ezúttal is betalált, de a mérkőzést a West Ham United nyerte 2-1-re.

A csoport másik meccsén, Topolyán a Sós Bencét is foglalkoztató hazai csapat óriási küzdelemben, kétgólos hátrányról felállva játszott 2-2-es döntetlent a görög Olimpiakosszal, amely a 71. perctől emberhátrányban futballozott. A magyar támadó a 87. percben, csereként lépett pályára.

A spanyol Betis hátrányból fordítva nyert 2-1-re otthon a Sparta Praha ellen, míg az olasz Atalanta szintén 2-1-es diadalt aratott idegenben a Sporting felett. A skót Rangers némi meglepetésre 2-1-re kikapott a ciprusi Arisz Limasszol vendégeként, az Ajax pedig 1-1-es döntetlent játszott Athénban.

Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool házigazdaként 2-0-ra legyőzte a belga Royale Union Saint-Gilloise együttesét. Az angoloknak a holland Ryan Gravenberch a 44. percben szerzett vezetést, az ő helyére állt be a 79. percben a magyar válogatott csapatkapitánya. A végeredményt Diogo Jota állította be a 92. percben.

Bolla Bendegúz a 64. percben lépett pályára a svájci Servette FC színeiben az AS Roma otthonában 4-0-ra elveszített meccsen.

Európa Liga, 2. forduló

A csoport:
Freiburg (német) – West Ham United (angol) 1-2 (0-1)
Topolya SC (szerb) – Olympiakosz (görög) 2-2 (0-1)

A csoport állása: 1. West Ham United 6 pont, 2. Freiburg 3, 3. Olympiakosz 1 (4-5), 4. Topolya SC 1 (3-5)

B csoport:
Olympique Marseille (francia) – Brighton (angol) 2-2 (2-0)
AEK Athén (görög) – Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (0-1)

A csoport állása: 1. AEK Athén 4 pont, 2. Olympique Marseille 2 (5-5), 3. Ajax 2 (4-4), 4. Brighton 1

C csoport:
Betis (spanyol) – Sparta Praha (cseh) 2-1 (1-1)
Arisz Limasszol (ciprusi) – Glasgow Rangers (skót) 2-1 (1-0)

A csoport állása: 1. Sparta Praha és Arisz Limasszol 3-3 pont (4-4), 3. Real Betis és Glasgow Rangers 3-3 (2-2)

D csoport:
Sporting (portugál) – Atalanta (olasz) 1-2 (0-2)
Raków Czestochowa (lengyel) – Sturm Graz (osztrák) 0-1 (0-1)

A csoport állása: 1. Atalanta 6 pont, 2. Sporting 3 (3-3), 3. Sturm Graz 3 (2-2), 4. Raków Czestochowa 0

E csoport:
Liverpool FC (angol) – Royale Union Saint-Gilloise (belga) 2-0 (1-0)
Toulouse FC (francia) – LASK Linz (osztrák) 1-0 (1-0)

Az állás: 1. Liverpool FC 6 pont, 2. Toulouse 4, 3. Royale Union SG 1,4. LASK Linz 0

F csoport:
Villarreal (spanyol) – Stade Rennes (francia) 1-0 (1-0)
Maccabi Haifa (izraeli) – Panathinaikosz (görög) 0-0

Az állás: 1. Panathinaikosz 4 pont, 2. Stade Rennes 3 (3-1), 3. Villarreal 3 (1-2), 4. Maccabi Haifa 1

G csoport:
AS Roma (olasz) – Servette FC (svájci) 4-0 (1-0)
Slavia Praha (cseh) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 6-0 (3-0)

Az állás: 1. Slavia Praha 6 pont (8-0), 2. AS Roma 6 (6-1), 3. Servette 0 (0-6), 4. Sheriff Tiraspol 0 (1-8)

H csoport:
Molde FK (norvég) – Bayer Leverkusen (német) 1-2 (0-2)
BK Häcken (svéd) – Qarabag FK (azeri) 0-1 (0-0)

Az állás:1. Bayer Leverkusen 6 pont (6-1), 2. Qarabag 6 (2-0), 3. Molde FK 0 (1-3), 4. BK Häcken 0 (0-5)