Nemzetközi foci bajnokok ligája

Egyetlen kapitális hiba elég volt a Barcelonának, megégett Angliában a PSG, kibrusztolta a City

Fabio Poco/DeFodi Images via Getty Images

Rendkívül szoros mérkőzéseket hozott a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulója a szerdai játéknapon.

Az FC Porto és az FC Barcelona összecsapásán például egyetlen találat döntött. Az első félidő hajrájában Romario Baro csúnyán eladott labdájára csapott le Ilkay Gündogan és a kiugratása után Ferran Torres szerzett győztes találatot. Mivel Taremi csak lesgólig jutott a túloldalon, ez a Torres-gól elegendő volt a három ponthoz.

Sokáig úgy tűnt, egy gól nem lesz elég viszont a Manchester Citynek, amely Phil Foden góljával vezetett a félidőben, térfélcsere után viszont Luis Openda villámgyorsan egyenlített. Bár az angolok domináltak, gólig sokáig nem jutottak, majd becserélte Julián Álvarezt Pep Guardiola és jött is az extra. A világbajnok csatár előbb lőtt egy pazar gólt, majd egy kontra végén a szintén csereként beálló Jeremy Dokut hozta kihagyhatatlan ziccerbe, így 3-1-re nyert a City.

Álvarez gólja:

Még ennél is nagyobb sikert aratott a Newcastle United, amely 4-1-re verte el a Paris Saint-Germaint. Almirón és Dan Burn az első félidőben kényelmes, kétgólos előnyt teremtett az angol csapat számára, térfélcsere után pedig Sean Longstaff is növelte az előnyt, bár ebben Donnarumma kapus is benne volt.

Lucas Hernández a becsületgólt meglőtte ugyan, de a hajrában Fabian Schär tette igazán kellemetlenné a PSG vereségét egy egészen varázslatos góllal.

Nagyon izgalmasra sikerült a Celtic-Lazio meccs is, egy viszonylag gyors gólváltás után 1-1-gyel vonultak pihenőre a csapatok, majd a skótok másodjára is vezetést szereztek volna, de les miatt maradt a döntetlen állás. Egészen a 96. percig, amikor Pedro fejelt győztes gólt.

Talán meglepő, de nem esett gól a Dortmund-Milan mérkőzésen, a Crvena zvezda-Young Boys viszont nagyon izgalmas volt, a svájciak 0-1-ről fordítottak 2-1-re, ám a szerb csapat a 88. percben egyenlített és pontot mentett.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, szerda

E csoport:
Celtic Glasgow (skót)-SS Lazio (olasz) 1-2 (1-1)
gól: Furuhasi (12.), illetve Vecino (29.), Pedro (95.)

Atlético Madrid (spanyol)-Feyenoord (holland) 3-2 (2-2)
gól: Morata (14., 47.), Griezmann (45+4.), illetve Hermoso (7, öngól), Hancko (34.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 4 pont (4-3), 2. Lazio 4 (3-2), 3. Feyenoord 3, 4. Celtic 0

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-AC Milan (olasz) 0-0

Newcastle United (angol)-Paris Saint-Germain (francia) 4-1 (2-0)
gól: Almíron (17.), Burn (42.), Longstaff (50.), Schar (91.) illetve Hernandez (56.)

Az állás: 1. Newcastle United 4, 2. Paris Saint-Germain 3, 3. AC Milan 2, 4. Borussia Dortmund 1

H csoport:
FC Porto (portugál)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-1)
gól: Torres (45+2.)
kiállítva: Gavi (93., Barcelona)

Royal Antwerp (belga)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-3 (2-0)
gól: Muja (3.), Balikwisha (33.), illetve Sikan (49., 76.), Rakickij (71.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. FC Porto 3 (3-2), 3. Sahtar Donyeck 3 (4-5), 4. Royal Antwerp 0

G csoport:
RB Leipzig (német)-Manchester City (angol) 1-3 (0-1)
gól: Openda (48.), illetve Foden (25.), Alvarez (84.), Doku (92.)

Crvena zvezda (szerb)-Young Boys (svájci) 2-2 (1-0)
gól: Ndiaye (35.), Bukari (88.) illetve Ugrincic (48.), Itten (61.)

Az állás: 1. Manchester City 6, 2. RB Leipzig 3, 3. Young Boys és Crvena zvezda 1-1 (3-5)