Saját nevelésű játékos volt a Barcelona-meccs hőse

David S.Bustamante/Soccrates/Getty Images

Az FC Barcelona 2-2-es döntetlent játszott Mallorcán, a La Liga hetedik fordulójában.

Hamar hátrányba került a Barca, már a nyolcadik percben elszórt egy labdát Marc-André ter Stegen, amiből végül üggyel-bajjal helyzetig jutott a hazai együttes, amit Vedat Muriqi be is talált. Erre Raphina egy gyönyörű távoli lövéssel válaszolt, de a félidő vége előtt jött egy kirúgás, egy megcsúsztatott fejes és Abdon Prats okos gólja.

Térfélcsere után benyomta ellenfelét a saját térfelére a Barca, de nagyon sokáig nem sikerült egyenlítenie. Lamine Yamal majdnem kicsikart egy büntetőt, erre viszont egyrészt nem került sor, másrészt nem is volt szükség. A katalánok saját nevelése, Fermin López higgadt befejezésének hála jött össze a 2-2 – és Raphinha tökéletes passzának.

Több gólra azonban nem maradt idő, ami egyben azt is jelenti, hogy a Girona és a Real Madrid is élre ugorhat a hetedik fordulóban egy győzelemmel.