Nemzetközi foci bajnokok ligája

BL: kiütéssel kezdett a Barca, lassan ébredt fel a ManCity

LLUIS GENE / AFP
Bár meglepetést, jó védekezést és nem bunkerfocit ígért a belga Royal Antwerp, pillanatnyi esélye sem volt Barcelonában a Bajnokok Ligája-csoportkör első fordulójában. A címvédő Manchester City kicsit lagymatagon kezdett, de félidőben még a Crvena zvezda vezetett, de aztán szünet után beindult a henger.

Az E csoportban a Feyenoord egy távoli szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a Celtic ellen, Stengs 28 méteres lövése úgy pattant meg a kapus előtt, hogy nem védhette (1-0). A skótok aztán a második félidőben megpecsételték a saját sorsukat, két kiállítás után esélyük sem volt a pontszerzésre.

A rotterdamiak kihagytak egy büntetőt, szerettek egy lesgólt, végül az iráni Dzsahánbahs állította be a 2-0-s végeredményt.

Az Atlético Madrid is közel állt az 1-0-s győzelemhez, ám Barrios találatát a Lazio a 95. percben a kapusa (!), Provedel révén ki tudta egyenlíteni (1-1).

Az F csoportban a PSG állt az élre, a francia bajnok a második félidő elejét megnyomva 2-0-ra verte a Dormundot. A Milan viszont mindent kihagyott, így be kellett érnie egy gól nélküli döntetlennel a Newcastle ellen.

A G csoportban a Leipzig idegenben verte 3-1-re a svájci Young Boys csapatát, míg a címvédő Manchester City adott egy kis előnyt a Crvena zvezdának, de hiába vezettek a szünetben még a szerbek, az angol henger elsöpörte őket (3-1).

A H csoportban a Porto könnyedén verte 3-1-re az ukrán Sahtart, de ennél is lazább sikert hozott a Barcelona–Antwerp csata, amelyet a spanyolok simán hoztak 5-0-ra.